Nowy program wsparcia dla Ekstraklasy i 1. Ligi. Wielkie pieniądze do podziału

Cezary Kulesza
PressFocus Na zdjęciu: Cezary Kulesza

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, poinformował o nowym programie. Ma on pomóc klubom z Ekstraklasy i Fortuna 1. Ligi w inwestycjach w infrastrukturę. Łącznie każda z lig ma dostać po 150 milionów złotych do podziału.

  • Cezary Kulesza poinformował o otwarciu nowego programu dla klubów Ekstraklasy i Fortuna 1. Ligi
  • W jego wyniku kluby z tych lig mają dostać spore pieniądze. Każda z rozgrywek ma dostać po 150 milionów złotych do podziału
  • Jak podkreśla prezes PZPN, to efekt bliskiej współpracy związku z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministra sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem

Po 150 milionów złotych dla klubów Ekstraklasy i 1. Ligi w ramach nowego programu

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował o otwarciu nowego programu. Ma on na celu polepszenie infrastruktury klubów PKO BP Ekstraklasy oraz Fortuna 1. Ligi. Mowa tu o niemałych pieniądzach. Każda ze wspomnianych lig ma przez okres pięciu lat otrzymywać po 150 milionów złotych do podziału pomiędzy drużyny. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób egzekwowane będzie przeznaczanie tych funduszy wyłącznie na infrastrukturę oraz jak wyglądał będzie podział. Można być jednak pewnym, że fundusze tego rzędu z pewnością będą wielkim zastrzykiem gotówki, zwłaszcza dla mniejszych zespołów Ekstraklasy, nie mówiąc już o reprezentantach 1. Ligi.

Cezary Kulesza jednocześnie podkreślił, że ów nowy program to efekt bliskiej współpracy PZPN-u z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem.

Czytaj więcej: Krzysztof Piątek wybrał właściwie. Inni to potwierdzają.

Komentarze