Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha Poznań

Dariusz Żuraw
Dariusz Żuraw PressFocus

Dariusz Żuraw nie jest już szkoleniowcem Lecha Poznań. Kolejorz potwierdził zwolnienie 48-letniego szkoleniowca w oficjalnym komunikacie.

Władze Lecha straciły cierpliwość

Powodem takiej decyzji są rozczarowujące wyniki drużyny w obecnym sezonie. Na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek Lech Poznań zajmuje obecnie dopiero dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Kibice Kolejorza muszą się tym samym pogodzić z faktem, że w przyszłym sezonie drużyna nie zagra w europejskich pucharach.

Przedstawiciele Lecha przez długi czas wykazywali się cierpliwością, ale ostatecznie zdecydowali się na dokonanie zmiany. Wpływ na to z pewnością miało zdobycie przez drużynę zaledwie jednego punktu w trzech ostatnich kolejkach. W ostatni weekend Kolejorz przegrał 1:2 w wyjazdowym meczu z Cracovią.

Dariusz Żuraw był trenerem Lecha od 31 marca 2019 roku. Do tej pory miał okazję poprowadzić drużynę w 72 ligowych spotkaniach, z których 29 zakończyło się zwycięstwami, 24 remisami, a w 19 zespół schodził z boiska pokonany.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym szkoleniowcem Kolejorza. Jak poinformował klub w oficjalnym komunikacie nazwisko nowego trenera zostanie ogłoszone w ciągu najbliższych dni. Do tego czasu drużynę prowadzić będą dotychczasowi asystenci Żurawia.

Komentarze