Były reprezentant Polski odszedł z klubu Ekstraklasy

Krzysztof Mączyński
fot. PressFocus Na zdjęciu: Krzysztof Mączyński

Krzysztof Mączyński nie będzie dłużej reprezentował barw Śląska Wrocław. Klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron.

  • Krzysztof Mączyński był związany ze Śląskiem Wrocław od 2019 roku
  • Od początku obecnego sezonu przebywał na zesłaniu w drugoligowych rezerwach
  • Klub rozwiązał kontrakt z 35-latkiem

Toksyczna przygoda Mączyńskiego ze Śląskiem

Krzysztof Mączyński dołączył do Śląska Wrocław w styczniu 2019 roku. Opuścił wówczas Legię Warszawa, gdzie miał nie najlepsze stosunki ze sztabem szkoleniowym. We Wrocławiu szybko zyskał status gwiazdy, a nawet otrzymał kapitańską opaskę. Do końca poprzedniego sezonu był kluczowym elementem wyjściowej jedenastki, lecz ubiegłego lata jego związek ze Śląskiem przybrał charakter toksycznego.

Mączyński cieszył się bowiem jednym z najwyższych kontraktów w zespole, co dla władz stało się problematyczne. Próbowano dogadać się w sprawie przedwczesnego zakończenia współpracy, lecz pomocnik na takie rozwiązanie nastawiony nie był. W efekcie zesłano go do drugoligowych rezerw, gdzie spędził całą rundę jesienną obecnej kampanii. Rozegrał tylko dwa spotkania, co było tłumaczone słabym przygotowaniem fizycznym.

W poniedziałek pojawił się komunikat o rozwiązaniu z Mączyńskim kontraktu za porozumieniem stron. W tej chwili nie wiadomo, czyje szeregi zasili były reprezentant Polski.

W barwach Śląska Wrocław Mączyński rozegrał łącznie 99 spotkań i strzelił sześć bramek. Wcześniej był związany z Legią oraz Wisłą, a jego kontrowersyjne przenosiny z Krakowa do Warszawy odbiły się szerokim echem w całym kraju.

Zobacz również:

Lewandowski skomentował pierwsze trofeum w Barcelonie
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie krył radości z wygrania pierwszego trofeum w barwach Barcelony. W niedzielę Duma Katalonii pokonała Real Madryt w finale Superpucharu Hiszpanii 3:1. Lewandowski wygrał pierwsze trofeum w Barcelonie Polak zakończył mecz z golem i asystą Napastnik nie krył radości z sukcesu Lewandowski: po to tu przyszedłem Robert Lewandowski, odegrał kluczową rolę w sukcesie

Czytaj dalej…

Komentarze