Copa America: rywalizacja w grupie A dobiegła końca, Brazylia straciła punkty

Eder Militao

Copa America powoli wkracza w decydującą fazę. W nocy z niedzieli na poniedziałek zostały rozegrane ostatnia spotkanie w grupie A. Doszło w nich do niespodzianki, bo po raz pierwszy na turnieju [punkty straciła reprezentacja Brazylii. Na drugą pozycję po zwycięstwie nad Wenezuelą wskoczyło z kolei Peru.

Brazylia tylko z remisem, Peru rzutem na taśmę w fazie pucharowej

Copa America odbywa się w tym roku po różnych perturbacjach ostatecznie na stadionach brazylijskich. Gospodarze turnieju w spotkaniu czwartej kolejki fazy grupowej mierzyli się z Ekwadorem. Canarinhos przystępowali do tej potyczki, chcąc kontynuować serię zwycięstw.

Tymczasem zespół Gustavo Alfaro miał nadzieję na to, że uda mu się wrócić na zwycięski szlak po dwóch remisach z rzędu. Zadanie nie było łatwe, bo Brazylia w trzech wcześniejszych bataliach z tym przeciwnikiem wygrywała za każdym razem.

Losy rywalizacji zostało otwarte w 37. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Eder Militao. Napastnik brazylijskiej ekipy skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową. Goście do wyrównania doprowadzili w 57. minucie. W roli głównej wystąpił Angel Mena, który wykorzystał podanie od Ennera Valencii. Mecz zakończył się tym samym rezultatem 1:1.

W drugim spotkaniu dnia na zwycięską drogę wrócili Peruwiańczycy. Zespół Ricardo Gareki mierzył się drużyna La Vinotinto, mającym wciąż nadzieję na awans do fazy pucharowej. Ostatecznie został z nich jednak odarty po starciu na Estadio Nacional de Brasília.

Jedyny gol w spotkaniu padł na początku drugiej połowy, gdy do siatki rywali piłkę skierował Andre Carrillo. 30-latek popisał się celnym uderzeniem w prawy górny róg bramki strzeżonej przez Wuilkera Farineza i Peru wygrało 1:0.