Copa America: Peru wciąż w grze o awans, Ekwador rzutem na taśmę uratował punkt

Yerry Mina

Siedem goli padło w ostatnich dwóch spotkaniach rozegranych na Copa America w grupie B. Najpierw Wenezuela zremisowała 2:2 z Ekwadorem. Tymczasem Kolumbia przegrała 1:2 z Peru, które zaliczyło premierowe zwycięstwo na Mistrzostwach Ameryki Południowej.

Kolumbia zawiodła

Wenezuelczycy przystępowali do swojego spotkania, chcąc wrócić na zwycięski szlak po czterech meczach bez wygranej. Na ich drodze stanęli jednak Ekwadorczycy, mający za sobą porażkę z Kolumbią (0:1). Można się było zatem spodziewać ciekawej potyczki Estadio Olimpico Nilton Santos.

W pierwszych trzech kwadransach gry padł tylko jeden gol, którego autorem był Ayrton Preciado. 26-latek w 39. minucie oddał strzał w środek bramki rywali. Tym samym Ekwador objął prowadzenie.

Radość z korzystnego wyniku w szeregach zespołu Gustawvo Alfaro trwała do 51 minuty. Wówczas do wyrównania po uderzeniu głową doprowadził Edson Castillo. Tymczasem w 71. minucie Ekwador po raz drugi wyszedł na prowadzenie, gdy strzał w prawy dolny róg bramki rywali oddał Gonzalo Plata.

Ostatnie słowo w spotkaniu należało natomiast do Ronalda Hernandeza, który w doliczonym czasie rywalizacji wygrał pojedynek powietrzny, oddając strzał głową i mecz zakończył się rezultatem 2:2. Dzięki czemu piłkarze La Vinotinto wskoczyli na czwarte miejsce w grupie B.

W roli faworyta do potyczki na Estadio Olimpico Pedro Ludovico przystępowali z kolei Kolumbijczycy. Ich plany zostały jednak zachwiane już w 17. minucie spotkania, gdy na listę strzelców wpisał się Sergio Pena. Do przerwy rezultat już się nie zmienił.

W drugiej połowie po przewinieniu jednego z Peruwiańczyków sędzia podyktował rzut karny dla Kolumbii. Jedenastkę na gola w 51. minucie wykorzystał Miguel Borja i mieliśmy 1:1. Losy rywalizacji rozstrzygnęło natomiast samobójcze trafienie Yerry’ego Miny i Peru wygrało 2:1.