Szczerze wyznanie Rooneya. “Piłem, dopóki nie straciłem przytomności”

Wayne Rooney wyznał, że na początku piłkarskiej kariery miał poważne problemy z alkoholem. Był to jego sposób na radzenie sobie z presją otoczenia.

Wayne Rooney
Obserwuj nas w
fot. Imago/Kieran Cleeves Na zdjęciu: Wayne Rooney
  • Wayne Rooney aktualnie prowadzi drugoligowe Birmingham
  • Anglik ma za sobą fantastyczną piłkarską karierę
  • Jak sam przyznał, w młodości miał poważne problemy z alkoholem

“Nie wiedziałem, jak inaczej sobie z tym radzić”

Wayne Rooney to ikona angielskiej piłki i jedna z największych legend Manchesteru United. Napastnik miał fantastyczną karierę, w trakcie której pięciokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii, a w samej Premier League rozegrał niemal 500 występów.

Rooney przeszedł na piłkarską emeryturę w 2021 roku. Później spróbował swoich sił jako trener, a obecnie prowadzi drugoligowe Birmingham. W rozmowie na kanale BBC poruszył wiele kwestii ze swojej przyszłości. Przyznał, że na początku kariery był uzależniony od alkoholu, co było jego sposobem na radzenie sobie z otaczającą presją.

– Stawiałem czoła wielu różnym wyzwaniom, zarówno na boisku, jak i poza nim, a moim uwolnieniem był alkohol. Kiedy miałem około 20 lat, spędzałem kilka dni w domu nie wychodząc z niego. Po prostu piłem, dopóki nie straciłem przytomności. Nie chciałem przebywać w towarzystwie ludzi, bo czasem czułem się zawstydzony, a czasem miałem wrażenie, że kogoś zawiodłem. Nie wiedziałam, jak inaczej sobie z tym radzić, więc wybierałem alkohol. Byli ludzie, z którymi mogłem porozmawiać, ale nie chciałem tego robić i próbowałem poradzić sobie z tym w pojedynkę – wspomina.

Zobacz również: Prezydent PSG wierzy w ambitny projekt. “Szkolimy najlepszą młodzież”

Komentarze