Polak podbija Anglię. Duże wyróżnienie

Michał Helik
PressFocus Na zdjęciu: Michał Helik

Coraz lepiej w swoim debiutanckim sezonie na boiskach angielskiej Championship radzi sobie Michał Helik. 25-letni środkowy obrońca jest pewnym punktem Barnsley, a dzięki swoim świetnym występom w ostatnich tygodniach zapracował sobie na znalezienie się w jedenastce lutego wg portalu WhoScored.com.

Michał Helik czołowym obrońcą Championship

Jedenastka miesiąca tworzona jest na podstawie not otrzymywanych przez zawodników w poszczególnych meczach. Michał Helik przez cały miesiąc prezentował wysoką formę i uzyskał średnią notę 7.67. Wyższą średnią w lutym mogło się pochwalić tylko dwóch piłkarzy – Emiliano Buendia z Norwich City i Kieffer Moore z Cardiff City.

Helik w lutym wystąpił we wszystkich pięciu ligowych spotkaniach swojej drużyny w pełnym wymiarze czasowym i raz wpisał się na listę strzelców. Co ciekawe wszystkie mecze zakończyły się wygranymi Barnsley, które dzięki świetnej passie awansowało na siódme miejsce w tabeli Championship.

Obrońca na angielskich boiskach występuje od września ubiegłego roku, kiedy dołączył do Barnsley na zasadzie definitywnego transferu z Cracovii. Bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i od dłuższego czasu jest bardzo pewnym punktem defensywy. W obecnym sezonie wystąpił w 29 meczach Championship, zdobywając w nich cztery gole.

Występy Helika z pewnością nie pozostały niezauważone przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousę. Niewykluczone, że 25-latek dostanie powołanie na najbliższe marcowe zgrupowanie drużyny narodowej.

Komentarze