Carrick zaczyna samodzielną przygodę, uzgodnił warunki z klubem Championship

Michael Carrick
fot. PressFocus Na zdjęciu: Michael Carrick

Michael Carrick rozpoczyna stałą pracę na ławce trenerskiej. Zdaniem Sky Sports Anglik uzgodnił warunki kontraktu z Middelsbrough, a swój pierwszy mecz będzie mógł poprowadzić już w najbliższy weekend.

  • Po zwolnieniu Chrisa Wildera Middlesbrough poszukiwało nowego menedżera
  • Sky Sports przekonuje, że zespół Championship doszedł do porozumienia z Michaelem Carrickiem
  • Anglik w przeszłości prowadził Manchester United w trzech meczach jako tymczasowy trener

Carrick zaczyna przygodę w zawodzie

Przed sezonem Middlesbrough było typowane przez ekspertów jako jeden z faworytów do awansu do Premier League, a tymczasem zespół na początku kampanii spisuje się fatalnie. Niesatysfakcjonujące wyniki doprowadziły do zwolnienia Chrisa Wildera już na początku października. Od tego czasu trwały poszukiwania nowego menedżera.

Faworytem mediów do objęcia posady szkoleniowca “Boro” był Michael Carrick. W ostatnim czasie zrobiło się o nim nieco ciszej, ale w środę Sky Sports dało na całą sprawę zupełnie nowe światło. Okazuje się, że Anglik uzgodnił już warunki kontraktu i lada moment zostanie ogłoszony. Swój pierwszy mecz miałby poprowadzić w najbliższy weekend.

Zdaniem angielskich ekspertów Carrick to bardzo dobrze zapowiadający się menedżer młodego pokolenia. Middlesbrough będzie dla niego pierwszą stałą samodzielną pracą. W przeszłości pełnił rolę asystenta w Manchesterze United, a także poprowadził trzy spotkania “Czerwonych Diabłów” jako tymczasowy trener. Jego bilans wyniósł dwa zwycięstwa oraz jeden remis.

Nie ulega wątpliwościom, że w “Boro” czeka go trudne wyzwanie. Po 14 meczach zespół niespodziewanie znalazł się w strefie spadkowej.

“Miałem trudne dni, ale one są w porządku. Chcę udowodnić, że mogę poprawić naszą sytuację”
Steven Gerrard

Czarne chmury zbierają się nad głową Stevena Gerrarda. Jeśli Aston Villa nie pokona w czwartek Fulham, wówczas menedżer może pożegnać się z posadą. Na przedmeczowej konferencji prasowej Anglik skomentował swoją sytuację. Aston Villa zajmuje dopiero 16. lokatę w Premier League Czwartkowy mecz z Fulham może okazać się kluczowy dla przyszłości Stevena Gerrarda Anglik jest zdeterminowany,

Czytaj dalej…

Komentarze