Kolo Toure trenerem angielskiego klubu

Kolo Toure
PressFocus Na zdjęciu: Kolo Toure

Wigan Athletic przedstawił nazwisko nowego szkoleniowca. Zgodnie ze wcześniejszymi raportami mediów, został nim Kolo Toure, który podpisał kontrakt ważny aż do 30 czerwca 2026 roku.

  • Kolo Toure rozpoczyna samodzielną karierę trenerską
  • 41-letniemu Iworyjczykowi zaufały władze angielskiego Wigan Athletic
  • Celem ex-zawodnika Arsenalu będzie utrzymanie tej ekipy w Championship

Kolo Toure rzucony na głęboką wodę

Wigan Athletic za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o zatrudnieniu Kolo Toure na stanowisku pierwszego szkoleniowca tego angielskiego klubu. Tym samym 41-letni Iworyjczyk rozpoczyna samodzielną karierę trenerską. Kolo Toure dotychczas był jednym z asystentów Brendana Rodgersa w sztabie szkoleniowym Leicester City.

Popularni “The Latics” w ostatnim czasie nie prezentowali się zbyt dobrze, dlatego włodarze Wigan Athletic zdecydowali się na zwolnienie Leama Richardsona, a do momentu przyjścia menedżera z Wybrzeża Kości Słoniowej tymczasowo ten angielski zespół prowadził James Beattie. Warto dodać, że przed zatrudnieniem Kolo Toure temu klubowi z Championship odmówił… jego brat, czyli Yaya, który wolał pozostać trenerem młodzieży w Tottenhamie Hotspur.

Kolo Toure dopiero rozpoczyna trenerską karierę, a ex-piłkarz występujący niegdyś na pozycji środkowego obrońcy bardziej znany jest ze swoich występów na boisku. 116-krotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej w przeszłości grał dla takich ekip jak Arsenal, Manchester City, Liverpool oraz Celtic Glasgow, który był jego ostatnim zespołem.

Głównym celem 41-letniego Iworyjczyka na DW Stadium zapewne będzie utrzymanie drużyny Wigan Athletic na zapleczu Premier League, bowiem obecnie znajduje się ona w strefie spadkowej. Popularni “The Latics” z zaledwie 23 punktami na koncie plasują się na odległym 22. miejscu w tabeli niezwykle wyrównanej Championship.

  • Czytaj więcej:
Rangersi mają nowego szkoleniowca. Odmówił “Wilkom”
Michael Beale

Michael Beale został nowym trenerem Glasgow Rangers – czytamy na oficjalnej stronie internetowej szkockiego klubu. 42-letni Anglik podpisał kontrakt ważny do 31 maja 2026 roku. Rangersi ostatnio zwolnili Giovanniego van Bronckhorsta Holendra zastąpił Michael Beale, który pracował w QPR Co ciekawe, 42-latek wcześniej odmówił Wolverhampton Zmiany na Ibrox Stadium Glasgow Rangers za pośrednictwem swojej oficjalnej

Czytaj dalej…

Komentarze