Media: Kolo Toure zostanie trenerem angielskiego zespołu

Kolo Toure
PressFocus Na zdjęciu: Kolo Toure

Wigan Athletic niedługo ma oficjalnie potwierdzić zatrudnienie Kolo Toure na stanowisku trenera. 41-latek obejmie zatem drużynę znajdującą się w strefie spadkowej Championship.

  • Kolo Toure rozpoczyna samodzielną karierę trenerską
  • Do tej pory 41-latek był w sztabie szkoleniowym Brendana Rodgersa w Leicester City
  • Jak podaje “The MIrror”, Iworyjczyk jest o krok od zostania menedżerem Wigan Athletic

Odmówił Yaya Toure, więc zadzwoniono do… Kolo

Zgodnie z najnowszymi informacjami dziennikarzy “The Mirror”, Kolo Toure w najbliższych godzinach ma zostać mianowany na nowego menedżera Wigan Athletic. Co ciekawe, temu klubowi z Championship ostatnio odmówił… brat Kolo Toure, czyli Yaya, który wolał pozostać trenerem młodzieży w Tottenhamie Hotspur.

Kolo Toure dotychczas był jednym z asystentów Brendana Rodgersa w sztabie szkoleniowym Leicester City. Wigan Athletic w tym momencie zajmuje odległe 22. miejsce w tabeli drugiej ligi angielskiej. Z tego powodu ostatnio zwolniony został Leam Richardson, a obecnie “The Latics” są tymczasowo prowadzeni przez jego asystenta – Jamesa Beattie’a.

Kolo Toure dopiero rozpoczyna trenerską karierę, a ex-piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy bardziej znany jest ze swoich występów na boisku. 116-krotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej w przeszłości grał dla takich ekip jak Arsenal, Manchester City, Liverpool oraz Celtic Glasgow, który był jego ostatnim klubem.

Głównym celem 41-letniego Iworyjczyka na DW Stadium zapewne będzie utrzymanie drużyny Wigan Athletic na zapleczu Premier League.

  • Czytaj więcej:
Pogba o Ronaldo. “To urodzony zwycięzca”
Paul Pogba i Cristiano Ronaldo

Paul Pogba nie poszedł za głosem większości, krytykującej Cristiano Ronaldo. Mimo wywiadu, jakiego Portugalczyk ostatnio udzielił, to zawodnik Juventusu wciąż darzy go ogromnym szacunkiem. Paul Pogba nie szczędził pochwał w kierunku Cristiano Ronaldo w jednej ze swoich ostatnich medialnych wypowiedzi Francuz jest pod wrażeniem tego, że Portugalczyk mimo upływu lat jest wciąż nienasycony Zdaniem pomocnika

Czytaj dalej…

Komentarze