Championship: kolejne wyróżnienie dla Polaka

Michał Helik podczas meczu z Rotherham
PressFocus Na zdjęciu: Michał Helik podczas meczu z Rotherham

Michał Helik po raz kolejny potwierdził, że jest jednym z najlepszych obrońców na boiskach angielskiej Championship. 25-letni zawodnik Barnsley znalazł miejsce w jedenastce kwietnia według serwisu WhoScored.com.

Helik w jedenastce miesiąca

“Polak odegrał kluczową rolę w zapewnieniu przez drużynę miejsca w play-offach, a jego pierwsza asysta w sezonie miała miejsce w weekend, kiedy wygrali 1:0 z Rotherham i zapewnili sobie miejsce w pierwszej szóstce. Ponadto Helik w meczu przeciwko Rotherham wygrał 12 pojedynków w powietrzu, co było jednym z lepszych wyników w Championship w kwietniu, a jego udział w tym zwycięstwie podniósł jego średnią ocenę WhoScored.com za ten miesiąc do godnego uwagi poziomu 7.52″ – czytamy w podsumowaniu Sky Sports.

Helik w obecnym sezonie rozegrał już 41 spotkań na zapleczu angielskiej ekstraklasy, zdobywając w nich pięć bramek. Drużyna polskiego środkowego obrońcy zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli i na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego jest już pewna występów w barażach o awans.

Swoimi dobrymi występami w obecnym sezonie na angielskich boiskach Helik zwrócił na siebie uwagę selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. 25-latek otrzymał powołanie na marcowe zgrupowanie kadry i zadebiutował w niej w meczu eliminacji mistrzostw świata z Węgrami (3:3). Kilka dni później wystąpił również w przegranym 1:2 meczu z Anglią na Wembley.

Helik z pewnością nie mógł być do końca zadowolony ze swojej postawy w tych spotkaniach, ale z pewnością pozostaje w kręgu zainteresowań selekcjonera. Obrońca Barnsley powinien znaleźć się w szerokiej kadrze Biało-Czerwonych na Euro 2020, która ma zostać ogłoszona przez Paulo Sousę w drugiej połowie maja.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 18. listopada 2021 00:28.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze