Bielik wrócił do gry po kontuzji, Polak uratował punkt Derby County [WIDEO]

Krystian Bielik

Krystian Bielik wrócił do gry po długiej przerwie z powodu kontuzji w niedzielne popołudnie. Reprezentant Polski okrasił występ w koszulce Derby County w meczu ligowym przeciwko Birmingham efektownym golem z przewrotki. Tym samym zespół Wayne’a Rooneya zremisował 2:2.

• Po dokładnie roku Krystian Bielik wrócił na boiskoi w niedzielny wieczór
  • Reprezentant Polski szybko udowodnił, że może być mocnym punktem Derby County
  • 24-latek strzelił efektownego gola w doliczonym czasie rywalizacji

Bielik w świetnym stylu wrócił do gry

Krystian Bielik był wyłączony z gry przez rok. Polski pomocnik został dotknięty mocno przez los, bo gdy wrócił na boisko w styczniu 2021 roku po poważnej kontuzji zerwania więzadeł, to szybko wrócił na stół operacyjny, bo doznał kolejnego tego typu urazu.

W minionym tygodniu Bielik po raz pierwszy zagrał w meczu, grając w zespole rezerwy Derby County. Tymczasem w niedzielne popołudnie Wayne Rooney dał polskiemu pomocnikowi okazję gry w boju przeciwko Birmingham.

Bielik pojawił się na boisku w 71. minucie. Sytuacja jego zespołu była bardzo zła, bo Derby przegrywało 0:2. Gola kontaktowego strzelił Luke Plange w 87. minucie. Tymczasem polski pomocnik w szóstej minucie doliczonego czasu rywalizacji popisał się strzałem z przewrotki, ustalając wynik na 2:2.

Niestety po zdobytej bramce na twarzy reprezentanta Polski zagościł niepokojący grymas bólu. Możliwe, że przy oddaniu strzał zawodnik doznał urazu barku lub obojczyka. Wkrótce z pewnością pojawi się oficjalna wiadomość w tej sprawie. Drugi z Polaków w barwach Derby Kamil Jóźwiak spędził na boisku 41 minut. Wpływ na opuszczenie boiska przez Polaka miała kontuzja. Zawodnik, utykając, opuszczał murawę Pride Park.