Zwrot w sprawie polskiego bramkarza. “Chcą, żeby został”

Gdzie w przyszłym sezonie zagra Rafał Gikiewicz? Coraz więcej wskazuje na to, że znamy już jego miejsce pracy. Polski golkiper najprawdopodobniej nie zmieni klubu i zostanie w Augsburgu.

Rafał Gikiewicz
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
  • Rafał Gikiewicz reprezentuje barwy Augbsurga od lipca 2020 roku
  • Kontrakt Polaka z ekipą z Bawarii wygasa wraz z końcem sezonu, ale niedługo zostanie automatycznie przedłużony
  • 35-latek niemal na pewno nie zmieni klubu w lecie

Augsburg chce Gikiewicza, Gikiewicz chce Augsburga

Rafał Gikiewicz to jeden z tych piłkarzy, o których potencjalnym transferze mówi się stosunkowo dużo. W zimie Polak był łączony między innymi z Borussia Mönchengladbach, w której miałby zastąpić odchodzącego do Bayernu Monachium Yanna Sommera. Czy w kolejnym okienku doświadczony golkiper zmieni klubowe barwy? Florian Plettenberg, dziennikarz Sky Sport i ekspert od niemieckiego rynku, zdradza nowe informacje na temat przyszłości zawodnika Augbsurga.

– Zwrot akcji! – tak swoją wypowiedź zaczyna Plettenberg. – Bardzo możliwe, że Gikiewicz zostanie. Jego kontrakt zostanie automatycznie przedłużony do 2024 roku po rozegraniu określonej liczby meczów. Ten warunek spełni bardzo szybko. Zawodnik w 100% chce zostać. Włodarze klubu i trenerzy także chcą, żeby został – twierdzi dziennikarz Sky Sport.

35-latek zamienił Union Berlin na Augsburg w lecie 2020 roku. Od tego momentu polski bramkarz rozegrał 93 spotkania w koszulce ekip z Bawarii i 23 razy zachował czyste konto.

Komentarze