Znamy nowego trenera Borussii M’gladbach. Duże nazwisko

Adi Huetter
Adi Huetter PressFocus

Adi Huetter poprowadzi Borussię Moenchengladbach od przyszłego sezonu. Obecnie Austriak prowadzi Eintracht, który jest blisko awansu do gry w Lidze Mistrzów.

Adi Huetter kolejnym elementem bundesligowego domina

W lutym Borussia Dortmund poinformowała, że od przyszłego sezonu prowadzić ją będzie dotychczasowy szkoleniowiec Borussii Moenchengladbach, Marco Rose. Musieliśmy czekać dwa miesiące, by poznać jego następcę. Jeszcze kilka tygodni temu niemieckie media były pewne, iż Źrebaków poprowadzi Xabi Alonso, ale Hiszpan przedłużył ostatecznie umowę z rezerwami Realu Sociedad. Dziś wiemy już, że od przyszłego sezonu za grę Borussii Moenchengladbach odpowiedzialny będzie obecny trener Eintrachtu Frankfurt, Adi Huetter.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania Adiego Huettera. To najlepszy możliwy trener dla naszego zespołu, który pozwoli osiągnąć wyzwania i cele, jakie stać będą przed Borussią od lata – powiedział dyrektor sportowy Źrebaków, Max Eberl.

Ta zmiana barw może nieco dziwić. Eintracht jest obecnie traktowany jako rewelacja Bundesligi. Zespół prowadzony przez Huettera zajmuje czwarte miejsce w tabeli Bundesligi z przewagą siedmiu punktów nad Borussią Dortmund. Na sześć kolejek przed końcem Orły znajdują się już zatem jedną nogą w nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów. Borussia Moenchengladbach uzbierała 13 oczek mniej niż Eintracht. W związku z tym jej szanse na grę w elitarnych rozgrywkach są znikome.

Adi Huetter w przeszłości pracował z sukcesami w Szwajcarii i Austrii. Ma na koncie mistrzostwo zdobyte z Young Boys Berno. Z ekipą RB Salzburg sięgnął zaś po krajowy dublet w sezonie 2014/2015. W  Eintrachcie pracuje od lipca 2018 roku, a eksperci cenią jego wkład w rozwój zawodników, a także zdolności taktyczne.

Moment publikowania tej informacji jest nieprzypadkowy. Już w najbliższą sobotę Borussia Moenchengladbach podejmować będzie u siebie Eintracht. Przekonamy się, jak zmiana trenera wpłynie na obie drużyny.

Borussia M’gladbach
Eintracht Frankfurt
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 17. kwietnia 2021 15:29.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Znamy nowego trenera Borussii M’gladbach. Duże nazwisko

Czy dobrze pamiętam, jak w Moenchengladbach ubolewano, że odejście Marco Rose do Dortmundu ogłoszono jeszcze w trakcie sezonu, co zrujnowało atmosferę i ambicje w drużynie? A tutaj zapowiedź Huettera niemal w przeddzień meczu z Eintrachtem. Prawo Kalego?