Tuchel może spać spokojnie, Bayern obdarzy go zaufaniem

Bayern Monachium może w sezonie 2022/2023 nie wygrać mistrzostwa Bundesligi. Decydujący może być ostatni przegrany mecz w wykonaniu Bawarczyków. Tymczasem niezagrożony na stanowisku trenera ekipy z Allianz Arena ma być trener Thomas Tuchel.

Thomas Tuchel
fot. Imago / Ulrich Wagner Na zdjęciu: Thomas Tuchel
  • Bayern Monachium ostatnio nie zachwycił
  • Kicker podał, że Thomas Tuchel utrzyma posadę trenera Bawarczyków nawet, gdy Bayern nie wygra mistrzostwa
  • Niemiecki trener ma kontrakt z monachijską ekipą do końca czerwca 2025 roku

Tuchel poprowadzi Bayern w kolejnym sezonie

Bayern Monachium w ramach 33. kolejki ligi niemieckiej przegrał z RB Lipsk (1:3). Mimo że pierwszy zdobył bramkę. Ta przegrana była bardzo bolesna w skutkach dla teamu z Monachium, bo po niedzielnej wygranej Borussii Dortmund z Augsburgiem, to właśnie zespół Edina Terzicia wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi.

Tymczasem według najnowszych wieści Kickera aktualny trener monachijczyków Thomas Tuchel może być spokojny o swoją posadę. Nawet jeśli nie wygra mistrzostwa Niemiec, to ma zostać obdarzony kredytem zaufania przez klubowych działaczy.

Tuchel latem ma zacząć pace w Bayernie jako pierwszy trenera. Tymczasem dużo kluczowych rozmów ma dotyczyć przyszłości zawodników. Ogólnie w ekipie z Allianz Arena panuje przekonanie, że czterotygodniowe wakacje po mundialu w Katarze były zbyt długie.

Czytaj więcej: Borussia wykorzystała wpadkę Bayernu, zmiana na fotelu lidera Bundesligi

Komentarze