Borussia wykorzystała wpadkę Bayernu, zmiana na fotelu lidera Bundesligi

Borussia Dortmund pokonała Augsburg 3:0 w wyjazdowym meczu 33. kolejki Bundesligi. Tym samym BVB wraca na fotel lidera, bowiem Bayern Monachium przegrał 1:3 z Lipskiem.

Sebastien Haller i Julian Brandt
IMAGO / ActionPictures Na zdjęciu: Sebastien Haller i Julian Brandt
  • Borussia Dortmund wykorzystała wpadkę Bayernu Monachium
  • Podopieczni Edina Terzicia wygrali 3:0 z Augsburgiem
  • Bohaterem BVB został autor dwóch goli – Sebastien Haller

BVB ma wszystko w swoich rękach. Sięgnie po mistrzostwo Niemiec?

Bayern Monachium w sobotę przegrał 1:2 z Lipskiem, co postawiło BVB w uprzywilejowanej sytuacji. Borussia Dortmund wykorzystała potknięcie bawarskiego giganta i w niedzielę wygrała 3:0 z Augsburgiem w wyjazdowym meczu 33. kolejki Bundesligi.

Drużyna prowadzona przez Edina Terzicia długo nie mogła odnaleźć drogi do bramki, choć gospodarze od 38. minuty grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał Felix Uduokhai. BVB dopiero w 59. minucie objęła prowadzenie za sprawą trafienia Sebastiena Hallera.

Francuski napastnik, który jeszcze niedawno zmagał się z nowotworem jądra, w 84. minucie podwyższył rezultat na 2:0, w doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:0 ustalił Julian Brandt. Borussia Dortmund tym samym na kolejkę przed końcem sezonu 2022/2023 jest liderem tabeli i ma dwa punkty przewagi nad Bayernem Monachium.

Augsburg – Borussia Dortmund 0:3 (0:0)

0:1 Haller 59′

0:2 Haller 84′

0:3 Brandt 90+3′