Stadion FC Schalke 04
Stadion FC Schalke 04 fot. Sport pictures.eu

Schalke pozyska doświadczonego Bośniaka

Vedad Ibisević jest bliski przejścia do Schalke 04 Gelsenkirchen. Jak informuje Bild, 36-latek powinien w najbliższych dniach podpisać roczny kontrakt z klubem z Veltins Arena.

Czytaj dalej…

Ibisević jest dostępny na zasadzie wolnego transferu, po tym jak rozstał się z Herthą Berlin wraz z wygaśnięciem jego dotychczasowego kontraktu. Doświadczony napastnik, który w stolicy Niemiec spędził pięć ostatnich lat, nie otrzymał od klubu propozycji przedłużenia umowy. Wszystko jednak wskazuje na to, że 36-letni Bośniak będzie miał możliwość kontynuowania kariery na boiskach Bundesligi, w barwach Schalke 04.

127 bramek w Bundeslidze

Ibisević na niemieckich boiskach występuje nieprzerwanie od 2006 roku, kiedy przeszedł z Paris Saint-Germain do Alemannii Aachen. W kolejnych latach reprezentował również barwy TSG Hoffenheim, VfB Stuttgart i wspomnianej Herthy. W 1. Bundeslidze wystąpił do tej pory 340 razy, zdobywając 127 bramek i dokładając do tego 52 asysty

Biorąc pod uwagę tylko ostatni sezon, Ibisević wystąpił w 25 ligowych spotkaniach, siedem razy wpisując się na listę strzelców.

Komentarze