Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund fot. ASInfo

Bellingham oficjalnie w BVB

Jude Bellingham jest już oficjalnie zawodnikiem Borussii Dortmund. 17-letni Anglik podpisał w poniedziałek długoterminowy kontrakt z niemieckim klubem, do którego przechodzi na zasadzie definitywnego transferu z Birmingham City.

Czytaj dalej…

– Jude Bellingham zdecydował się na dołączenie do BVB z dużym przekonaniem. Oczywiście zawsze miał na uwadze perspektywę sportową, którą mu pokazaliśmy – powiedział dyrektor sportowy niemieckiego klubu Michael Zorc.

– Ma ogromny potencjał, który chcemy rozwijać razem z nim w nadchodzących latach. Ma już zadziwiające umiejętności, które prezentuje zarówno będąc przy piłce, jak i jej nie posiadając. Posiada również silną mentalność. Od razu widzimy Jude’a jako wzmocnienie naszego pierwszego zespołu, ale oczywiście damy mu niezbędny czas na przyzwyczajenie się do wyższego poziomu gry – kontynuował Zorc, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Bellingham: Borussia ułatwiła mi decyzję

Zadowolenia z podpisania umowy z Borussią Dortmund nie kryje również sam zawodnik, który liczy, że już wkrótce będzie miał okazję do występu na wypełnionym po brzegi Signal Iduna Park.

– Muszę bardzo podziękować Birmingham City za to, co dla mnie zrobili, nie tylko w tym sezonie, ale od kiedy dołączyłem do zespołu w wieku siedmiu lat. Teraz jestem niesamowicie podekscytowany, że mogę dołączyć do jednego z największych klubów w Europie. Sposób w jaki Borussia pomaga młodym zawodnikom stawać się lepszymi, bardzo ułatwił podjęcie tej decyzji mi osobiście oraz mojej rodzinie. Nie mogę się doczekać gry na jednym z najpiękniejszych stadionów na świecie. Mam nadzieję, że przed ponad 80 tysiącami kibiców – powiedział Bellingham.

17-latek, który jest wychowankiem Birmingham City, rozegrał w barwach tego zespołu 40 spotkań w Championship, zdobywając cztery gole.

Duże zainteresowanie angielskim talentem

Bellingham, który uważany jest za jeden z największych talentów w Europie, nie mógł narzekać na brak zainteresowania ze strony innych klubów. O jego pozyskanie mieli zabiegać między innymi przedstawiciele Chelsea, Realu Madryt, Bayernu Monachium i Manchesteru United. Piłkarz zdecydował się jednak na kontynuowanie swojej kariery w Dortmundzie, gdzie ma nadzieję pójść śladem swojego rodaka Jadona Sancho. Ten do Borussii trafił w podobnym wieku, a obecnie uważany jest za jednego z najlepszych zawodników na świecie.

Komentarze