Bundesliga
Bundesliga

Sandro Wagner zakończył karierę

Były reprezentant Niemiec, Sandro Wagner, ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. 32-latek, choć miał oferty z klubów Bundesligi, chce poświęcić się pracy trenerskiej.

Czytaj dalej…

– Jestem niesamowicie wdzięczny za wszystko, ponieważ piłka nożna dała mi wspaniałe życie. Udało mi się zrealizować wszystkie moje cele i marzenia – powiedział Wagner, cytowany przez Bild.

W trakcie swojej kariery Sandro Wagner, który jest wychowankiem Bayernu Monachium, reprezentował także takie niemieckie kluby jak MSV Duisburg, FC Kaiserslautern, Werder Brema, Hertha Berlin, SV Darmstadt i TSG Hoffenheim. Na boiskach pierwszej Bundesligi rozegrał 180 spotkań, zdobywając 44 bramki.

Przez ostatnie półtora roku był zawodnikiem chińskiego Tianjin Teda. W jego barwach zdobył 12 bramek w 26 występach w chińskiej Super League.

Wagner ma również za sobą występy w reprezentacji Niemiec. Łącznie rozegrał w niej osiem spotkań, zdobywając pięć bramek

Oferty z Bundesligi

32-latek w ostatnim czasie był mocno łączony z powrotem do Niemiec. Nie mógł również narzekać na brak zainteresowania ze strony niemieckich klubów. – W ostatnich dniach miałem liczne telefony z klubów Bundesligi i z zagranicy, które bardzo mnie ucieszyły. Moja decyzja jednak się nie zmieniła – powiedział Wagner.

Wagner zostanie trenerem

Sandro Wagner ma już plany na przyszłość. Chce zostać trenerem i wkrótce rozpocznie edukację w tym kierunku. – We wrześniu rozpocznę moją edukację trenerską na specjalnym kursie DFB. Moim planem jest rozpoczęcie pracy, w roli trenera, latem przyszłego roku. Teraz biorę rok wolnego i będę cieszył się czasem z rodziną, której chciałbym najbardziej podziękować. Za to, że zawsze była przy mnie, choć podczas mojej kariery nie zawsze mogłem być z żoną i dziećmi – dodał

Komentarze