DFB Pokal
DFB Pokal

Havertz nie zagra z czwartoligowcem

Kai Havertz nie pomoże Bayerowi Leverkusen we wtorkowym półfinałowym meczu Pucharu Niemiec z czwartoligowym FC Saarbrücken. Szkoleniowiec zespołu z BayArena Peter Bosz nie chce ryzykować zdrowia utalentowanego piłkarza.

Czytaj dalej…

Havertz ze względu na problemy zdrowotne nie wystąpił w sobotnim meczu Bundesligi z Bayernem Monachium (2:4). Teraz sztab szkoleniowy Bayer chce dać piłkarzowi więcej czasu na odzyskanie pełnej sprawności.

– Mecz rozegrany zostanie dla niego zbyt wcześnie. Nie wystąpi w nim – powiedział Bosz, który potwierdził także, że Havertz zmaga się z problemem z kolanem od ligowego meczu z Freiburgiem.

Szkoleniowiec Bayeru zaznaczył również, że reprezentant Niemiec w razie konieczności mógłby zagrać w ostatnim meczu z Bayernem, ale chciał podejmować takiego ryzyka. – Mógłby grać, ale wtedy podjęlibyśmy pewne ryzyko. Nie chcemy tego robić – dodał Bosz, cytowany przez Kicker.

Występy z Schalke pod znakiem zapytania

Na razie nie wiadomo również, czy piłkarz będzie gotowy na następne ligowe spotkanie z Schalke 04 Gelsenkirchen. – Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dni nastąpi poprawa, aby mógł zagrać w niedzielę. Na razie musimy poczekać – powiedział trener zespołu z Leverkusen.

Havertz nie jest jedynym zawodnikiem, który nie wystąpi we wtorkowym meczu. Na boisku nie zobaczymy również Larsa Bendera, Daleya Sinkgravena i Leona Bailey’a.

Komentarze