Obrońca Bayernu zmienił nastawienie, władze wierzą w nowy kontrakt

Władze Bayernu Monachium wierzą, że Benjamin Pavard ostatecznie pozostanie w klubie na dłużej i podpisze nową umowę. W ostatnim czasie Francuz zaimponował zmianą nastawienia i dobrymi występami na murawie.

Benjamin Pavard
fot. PressFocus Na zdjęciu: Benjamin Pavard
  • Przyszłość Benjamina Pavarda stoi pod znakiem zapytania
  • Francuski defensor długo rozważał na temat opuszczenia Bayernu Monachium
  • Władze Bawarczyków dostrzegły zmianę nastawienia u środkowego obrońcy

Pavard jednak zostanie w Monachium?

Saga dotycząca przyszłości Benjamina Pavarda ciągnie się od dobrych kilku miesięcy. Francuz w pierwszej części sezonu nie był zadowolony ze swojej roli w Bayernie Monachium, a także częstotliwości występowania na boisku. Przekładało się to na jego postawę na treningach oraz negatywne nastawienie do dalszego pobytu w Bawarii. Pavard miał nawet naciskać na transfer, choć mistrzowie Niemiec pozostawali nieugięci.

Władze Bayernu nie traciły nadziei, że ostatecznie uda się nakłonić reprezentanta Francji do pozostania w klubie. W ostatnich tygodniach nastąpił spory przełom, co nie umknęło uwadze sztabowi szkoleniowemu. Pavard bardzo dobrze prezentuje się na murawie, a ponadto zmienił nastawienie i swoje zachowanie. W najbliższym czasie kontynuowane będą rozmowy w sprawie jego nowego kontraktu.

W gabinetach Bayernu panuje przekonanie, że Pavard nie opuści Monachium. Sam zawodnik nie podjął jeszcze żadnej decyzji, a same negocjacje nie przyniosły także konkretnego rozwiązania. W grze o Francuza pozostają takie ekipy, jak Chelsea czy FC Barcelona.

Zobacz również:

Klich mówi o kulisach odejścia z Leeds United. “Pojawiały się różne pomysły”
Mateusz Klich

Klich chce być ważny Mateusz Klich znalazł się jesienią na zakręcie swojej piłkarskiej kariery. Polak nie grał w Leeds United, a ponadto nie znalazł się wśród powołanych na mistrzostwa świata w Katarze. Środkowy pomocnik zdecydował się więc na zmianę otoczenie i po latach opuścił angielski klub. W trakcie zimowego okienka Klich związał się z DC

Czytaj dalej…

Komentarze