Niespodzianka w Gelsenkirchen, błąd Gikiewicza

Suat Serdar
PressFocus Na zdjęciu: Suat Serdar

W Bundeslidze Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało z FC Augsburg 1:0 (1:0). Jedynego gola zdobył już w czwartej minucie Suat Serdar. W szeregach Augsburga grali Polacy. Całe spotkanie zapisał na swoim koncie bramkarz Rafał Gikiewicz, który zawinił przy golu dla rywali. Z kolei Robert Gumny został zmieniony w 71. minucie. W tym momencie gospodarze są na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Natomiast zespół Polaków zajmuje jedenastą lokatę.

Niedzielna potyczka Bundesligi rozpoczęła się po myśli Górników. Gospodarze wyszli na prowadzenie już po kilku minutach gry. Rafał Gikiewicz nie złapał dobrze piłki po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego. Jego błąd wykorzystał zaś Suat Serdar i mieliśmy 1:0 dla klubu z Gelsenkirchen. Goście mogli doprowadzić do wyrównania kilkanaście minut potem. Swojej sytuacji nie wykorzystał jednak Marco Richter.

Kwadrans po zmianie stron Richter znowu mógł wpisać się na listę strzelców. Zawodnik gości znalazł się kilka metrów przed bramką Górników, lecz fatalnie spudłował i piłkarze gospodarzy cały czas prowadzili jednym trafieniem. Ostatecznie więcej bramek już nie padło i czerwona latarnia Bundesligi zanotowała dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Gospodarze mają na swoim koncie 13 punktów i tracą 13 oczek do bezpiecznej strefy. Goście zajmują zaś jedenastą lokatę. W tym momencie FC Augsburg ma na swoim koncie 32 punkty.