Bundesliga: Kane z dubletem, trzy gole w hicie kolejki [WIDEO]

Bayern Monachium wywiązał się z roli faworyta, pokonując FC Heidenheim (4:2) na Allianz Arena. Borussia Dortmund uległa natomiast VfB Stuttgart (1:2) w hicie 12. kolejki Bundesligi. Wyniki i strzelcy goli w sobotnich spotkaniach ligi niemieckiej.

Piłkarze Bayernu Monachium
  • Bayern Monachium zaliczył dziewiąte zwycięstwo w sezonie, pokonując FC Heidenheim
  • Drugą porażkę w tej kampanii poniosła Borussia Dortmund, która uległa VfB Stuttgart
  • Remisami zakończyły się starcia w Augsburgu i Darmstadt

Bayern odskoczył od Borussii Dortmund

Bayern Monachium w roli zdecydowanego faworyta podchodził do starcia z FC Heidenhiem. Beniaminek jak się jednak okazało nie zamierzał tanio sprzedać skóry.

W pierwszej odsłonie kolejny raz w tej kampanii skutecznością błysnął Harry Kane. Anglik strzelił dwa gole i Bawarczycy na przerwę udali się z prowadzeniem 2:0. W drugiej odsłonie Heindeheim wzięło się jednak za odrabianie strat i doprowadziło do remisu 2:2. Ostatnie słowo należało jednak do Raphaela Guerrieo i trzy oczka zainkasowali monachijczycy.

W innym ciekawym starciu w lidze niemieckiej VfB Stuttgart mierzył się z Borussią Dortmund. Przed tym spotkaniem obie ekipy były w ścisłej czołówce tabeli, co sprawiało, że mecz zapowiadał się bardzo ciekawie.

W pierwszej odsłonie rywalizacji padły dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Nicklas Fullkrug, który w 36. minucie wyprowadził na prowadzenie Borussię. Tymczasem w 42. minucie w wyrównał Deniz Undav. W drugiej połowie swoje piętnaste trafienie w rozgrywkach zaliczył Serhou Guirassy, wykorzystując w 83. minucie rzut karny. Jednocześnie trzy punkty zostały w Stuttgarcie.