Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM
Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM fot. Przemysław Mamczak

Matthäus: Bayern z większą presją przed Der Klassiker

Lothar Matthäus w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów przyznał, że Bayern Monachium nie może przegrać sobotniego meczu z Borussią Dortmund, jeśli chce pozostać w wyścigu o mistrzostwo Niemiec. Przed sobotnim Der Klassiker według byłego reprezentanta Niemiec to właśnie ekipa z Bawarii jest pod większą presją.

Czytaj dalej…

– Tylko wygrana z Borussią w Monachium może przedłużyć szanse monachijczyków na końcowy triumf w lidze. Każdy inny wynik sprawi, że droga po mistrzostwo w kontekście Bayernu będzie trudniejsza – napisał Matthäus w swoim felietonie na stronie Sky.

– Bayern jest oczywiście pod większą presją, ponieważ porażka oznaczałaby, że prawdopodobnie nie byliby w stanie dogonić Borussii. W przypadku remisu lub wygranej Bayernu wszystko jest nadal otwarte – kontynuował.

– Bayern ma niesamowicie trudną grę na wyjeździe w Lipsku, podczas gdy dortmundczycy mają wyjazdy do Bremy i Gladbach, wszystkie te spotkania będą niezwykle ekscytujące – zaznaczył Niemiec.

– Jeśli Bayern przegra, spowoduje to tyle zamieszania w klubie, że nie sądzę, by byli w stanie odrobić pięciopunktową stratę do Borussii – uzupełnił Matthäus.

Przypomnijmy, że potyczka Bayernu z BVB zaplanowana jest na sobotę na godzinę 18:30.

Komentarze