Lipsk przedłużył umowę z reprezentantem Węgier

Dominik Szoboszlai
Dominik Szoboszlai fot. PressFocus

RB Lipsk w oficjalnym komunikacie poinformował o tym, że Dominik Szoboszlai przedłużył kontrakt z klubem. Nowa umowa reprezentanta Węgier obowiązywać będzie do 2026 roku. Odnotujmy, że zawodnik trafił do Bundesligi w styczniu, ale jak na razie nie zadebiutował w lidze niemieckiej z powodu poważnej kontuzji przywodziciela.

Lipsk z rozsądnym podejściem do Szoboszlaia

RB Lipsk pozyskał Szoboszlaia z Salzburga, którego wkrótce barwy reprezentował będzie Kamil Piątkowski. Młody defensor trafi do teamu z Austrii z Rakowa Częstochowa. Kto wie, czy w przyszłości nie podąży podobnym szlakiem, jak węgierski pomocnik i po występach w Austrii zakotwiczy kiedyś w lidze niemieckiej.

– Oczywiście moje pierwsze sześć miesięcy w Lipsku różniły się od tego, co sobie wyobrażałem. Celem było dla mnie pomóc drużynie na boisku w drugiej połowie sezonu, co niestety nie wyszło. Jestem jednak już w pełni wyleczony. W kolejnej kampanii będę mógł grać na 100 procent. Nie mogę się doczekać nowego sezonu – skomentował Szoboszlai cytowany przez Bullinews.

– Od pierwszego dnia czułem pełne wsparcie, pełne zaufanie i maksymalne wsparcie ze strony klubu w trudnym dla mnie momencie. Przedłużenie kontraktu w tym okresie jest kolejną mocną oznaką tego i podkreśla, że ​​chcemy coś zrobić i wspólnie odnieść sukces – uzupełnił Węgier.

Zanim zawodnik będzie podbijał Bundesligę, to najpewniej będzie pomagał reprezentacji Węgier na Mistrzostwach Europy. Zadanie przed węgierską ekipą łatwe nie będzie, bo ta będzie rywalizować w grupie śmierci z Niemcami, Francją i Portugalią.

Komentarze