Kibice wybrali najlepszego piłkarza Bundesligi. Kontrowersyjny werdykt

Erling Haaland
Erling Haaland fot. PressFocus

Robert Lewandowski ma za sobą bez wątpienia rewelacyjny sezon w Bundeslidze. Ukoronowaniem było pobicie rekordu pod względem bramek zdobytych w jednym sezonie. Polski napastnik zakończył sezon ligowy z dorobkiem 41 goli. Okazuje się, że nie wystarczyło to na zostanie najlepszym zawodnikiem sezonu według kibiców. W głosowaniu na najlepszego piłkarza ligi niemieckiej wygrał Erling Haaland.

  • Robert Lewandowski w głosowaniu kibiców na najlepszego piłkarza Bundesligi musiał uznać wyższość Erlinga Haalanda
  • W powszechnej opinii wynik głosowania przyjęty został z ogromnym zaskoczeniem, nie tylko w Polsce

Erling Haaland najlepszym piłkarzem Bundesligi

Robert Lewandowski zaliczył kolejny świetny sezon w Bundeslidze. Podobnie jak w poprzedniej kampanii wygrał mistrzostwo Niemiec, został królem strzelców ligi, a na dodatek pobił historyczny rekord, należący przez lata do Gerda Muellera. Kapitan reprezentacji Polski w ostatnim meczu sezonu rzutem na taśme wpisał się na listę strzelców.

Chociaż polski napastnik zaliczył wybitne osiągnięcie, to w opinii kibiców nie wystarczyło to do tego, aby zostać najlepszym zawodnikiem ligi. Zaszczyt ten przypadł Erlingowi Haalandowi, występującemu na co dzień w Borussii Dortmund.

Reprezentant Norwegii w zakończonym już sezonie wpisał się na listę strzelców 27 razy w 28 spotkaniach. Ponadto zaliczył osiem asyst. Dzięki skutecznej postawie Haaland ekipa z Dortmundu ostatecznie wywalczyła awans do Ligi Mistrzów, a także wygrała Puchar Niemiec.

Tymczasem polscy dziennikarze nie ukrywali zaskoczenia takim obrotem wydarzeń. – Wie bitte – napisał na Twitterze Michał Pol.

Marcin Borzęcki z TVP Sport informacyjnie odniósł się do decyzji, pisząc również kilka słów ze zdziwieniem. – W głosowaniu kibiców na najlepszego piłkarza Bundesligi zwyciężył… Erling Haaland – skomentował dziennikarz.

Tymczasem Erling Haaland nie krył radości po wygraniu głosowania. “To dla mnie zaszczyt, że zostałem najlepszym piłkarzem Bundesligi w głosowaniu kibiców. To jednak nie tylko wyróżnienie dla mnie, a dla całej Borussii Dortmund. Wygraliśmy tę nagrodę razem” – napisał Norweg.

Komentarze