Mats Hummels
Mats Hummels fot. Grzegorz Wajda

Hummels nie rezygnuje z kadry

Obrońca Bayernu Monachium Mats Hummels nie wykluczył powrotu do reprezentacji Niemiec w przyszłości. Doświadczony defensor jest jednym z trzech piłkarzy bawarskiego klubu, obok Jerome’a Boatenga i Thomasa Mueller, z których na początku tego miesiąca zrezygnował selekcjoner Joachim Loew.

Czytaj dalej…

– Mam tylko 30 lat i jeszcze długo będę grał w piłkę. Nie da się przewidzieć, co się wydarzy w piłce. Reprezentant Niemiec Mats Hummels został zepchnięty na bok w mojej w głowie, ale nie jest wrzucony w kąt szafy, gdzie nigdy więcej nie będzie można go znaleźć – powiedział zawodnik Bayernu.

Loew udał się do Monachium, aby osobiście poinformować zawodników o swojej decyzji. Hummels uważa, że wszystko można było załatwić w lepszy sposób, ale przyznaje również, że Loew stanął przed niezwykle trudnym zadaniem.

– Prawdopodobnie trudno było selekcjonerowi znaleźć sposób przeprowadzenia rozmowy, który sprawiłby, że wszyscy mówiliby: “to wszystko wydarzyło się w naprawdę wspaniały sposób”. Jogi Loew nie mógł znaleźć idealnej drogi, to było niemożliwe. Ale Thomas, Jergome i ja mieliśmy poczucie, że można było to zrobić z nieco większym uznaniem – powiedział Hummels.

Komentarze