Prawnik pewny: obrońca Bayernu niebawem aresztowany

Lucas Hernandez
PressFocus Na zdjęciu: Lucas Hernandez

Niemiecki Bild przeprowadził wywiad z prawnikiem w sprawie Lucasa Hernandeza. Według eksperta stoper Bayernu Monachium w czwartek zostanie aresztowany w sprawie naruszenia zakazu zbliżania się.

  • Lucas Hernandez ma zostać oskarżony o naruszenie zakazu zbliżania się
  • Prawnik nie ma wątpliwości, że Francuz zostanie w czwartek aresztowany
  • Obrońcy grozi do pół roku więzienia, ale sprawa daleka jest jednak od zakończenia

Hernandezowi grozi więzienie

Nadchodzą trudne chwile dla Lucasa Hernandeza. Do tej pory nie podjęto żadnej decyzji w sprawie jego apelacji dotyczącego oskarżenia o złamanie zakazu zbliżania się. Jeżeli sąd nie podtrzyma apelacji do czwartku, zawodnikowi Bayernu Monachium grozi do pół roku więzienia. Przypomnijmy, że chodzi o sytuację z 2019 roku, gdy Lucas Hernandez zlekceważył zakaz kontaktu ze swoją ówczesną dziewczyną, a obecnie żoną Amelią.

Niemiecki Bild poprosił o komentarz prawnika i eksperta do spraw prawa, Mathiasa Bradlera.

Prawnicy musieliby zdziałać mały cud. Jeżeli mam zaryzykować prognozę, to powiem, że Lucas Hernandez zostanie aresztowany w czwartek. Jego prawnicy muszą skłonić sąd do odroczenia wykonania wyroku. Należy dążyć do zawieszenia sprawy. Ich celem musi być, aby sąd nie wykonał wyroku do czasu podjęcia decyzji w sprawie apelacji – powiedział prawnik.

Dezorientujący jest fakt, że Hernandez złamał ów zakaz za zgodą partnerki. Bradler podkreśla jednak, że dla hiszpańskiej jurysdykcji jest to “całkowicie nieistotne”. Pomimo pojednania z przyszłą żoną zawodnik Bayernu powinien był przestrzegać zakazu sądowego.

Co ważne, nie istnieje możliwość, by odbył karę w Niemczech, gdzie mieszka od 2019 roku.

Moim zdaniem nie ma takiej opcji. Niemiecki wymiar sprawiedliwości nie ma z tym nic wspólnego. Hernandeza skazano jako obywatela francuskiego w Hiszpanii. Musi zatem odbyć karę w Hiszpanii. Z pewnością nie trafi do zakładu karnego z poważnymi przestępcami – niejako uspokoił kibiców Die Roten prawnik, choć perspektywa sześciomiesięcznej absencji stopera wciąż budzi niepokój.

Sprawa daleka jest od zakończenia. Wiele wskazuje na to, że najdroższy zakup w historii Bundesligi czekają zajęte i trudne najbliższe tygodnie. Hernandez w obecnym sezonie rozegrał dla rekordowych mistrzów Niemiec dziewięć spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 21:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Hoeness o grze Bayernu: Myślałem, że to Hollywood.

Komentarze