Haaland ma być gotowy do gry na spotkanie z Sevillą

Erling Haaland
Erling Haaland fot. PressFocus

Erling Haaland nie zaliczył całego meczu przeciwko Bayernowi Monachium w barwach Borussii Dortmund. Norweg był zmuszony opuścić boisko w 60. minucie. Okazuje się jednak, że nie jest to poważne obrażenie. Tym samym norweski napastnik ma być wkrótce gotowy do gry.

Kontuzja pokrzyżowała plany BVB

Erling Haaland okrasił swój występ z mistrzami Niemiec dwoma golami. Ostatecznie jednak i tak uczeń nie przerósł mistrza, bo Robert Lewandowski zdobył trzy bramki w sobotnim boju. Bayern ostatecznie wygrał 4:2.

Na temat stanu zdrowia norweskiego napastnika po zakończeniu spotkania głos zabrał szkoleniowiec ekipy z Dortmundu. Godne uwagi jest to, że reprezentant Norwegii opuszczał boisko, kulejąc po ponad godzinie gry.

– Było jasne, że Erling nie zagra całego meczu. Dostał mały cios w ścięgno Achillesa, ale nie było źle. Muszę go chronić, ponieważ dużo gra. Zakładamy jednak, że będzie mógł zagrać z Sevillą – rzekł Edin Terzić cytowany przez Bulinews.com.

Trener Borussii skomentował spotkanie z Bayernem

Szkoleniowiec BVB wypowiedział się też na temat samego spotkania. – Zaczęło się świetnie i zakończyło się bardzo źle. W międzyczasie Bayern naciskał przez długi czas. Nie byliśmy wystarczająco dobrzy w wywieraniu pressingu na przeciwniku – przekonywał Terzić.

Swoje kolejne spotkanie dortmundczycy rozegrają już we wtorek. W ramach Ligi Mistrzów przedstawiciel Bundesligi zagra z Andaluzyjczykami. Pierwsze starcie między oboma zespołami zakończyło się wygraną BVB 3:2.

W lidze niemieckiej swój kolejny mecz dortmundczycy rozegrają za tydzień, mierząc się z Herthą. Mecz odbędzie się w sobotę o 18:30.

Komentarze