Giovanni Reyna
Giovanni Reyna fot. PressFocus

Gigantyczna podwyżka dla 17-latka z BVB

Giovanni Reyna w ciągu kilku ostatnich miesięcy przebojem wdarł się do pierwszego zespołu Borussii Dortmund. Jak informuje Bild, 17-letni Amerykanin już wkrótce zostanie nagrodzony przez klub za swoje świetne występy nową umową. Dla piłkarza będzie to świetny prezent na osiemnaste urodziny.

Czytaj dalej…

Według informacji niemieckiego dziennika Bild, Borussia Dortmund ma już przygotowaną dla Reyny ofertę nowego kontraktu, który miałby zostać podpisany po ukończeniu przez niego 18 lat. To nastąpi już 13 listopada. Amerykanin nie tylko będzie mógł liczyć na długoterminowy kontrakt, ale także na olbrzymią podwyżkę. Nowa umowa ma mu bowiem gwarantować wynagrodzenie w wysokości 2,5 miliona euro rocznie. To kwota ponad dwukrotnie większa od tej, którą otrzymuje obecnie.

Informację o prowadzonych rozmowach w rozmowie z Bildem potwierdził również dyrektor sportowy niemieckiego klubu Michael Zorc. – Tak, to prawda. Staramy się znaleźć długoterminowe porozumienie z Gio – powiedział 58-latek.

Szybki rozwój Amerykanina

Reyna do Borussii Dortmund dołączył dopiero latem ubiegłego roku z akademii New York City FC. W pierwszych miesiącach pobytu w Niemczech występował w juniorskim zespole do lat 19, w którego barwach rozegrał 11 ligowych spotkań, zdobywając cztery gole i dokładając do tego siedem asyst.

Z miesiąca na miesiąc coraz częściej sięgał po niego również szkoleniowiec pierwszego zespołu Lucien Favre. Ostatecznie sezon 2019/20 zakończył z 18 występami w pierwszej drużynie.

Od początku sezonu 2020/21 jest podstawowym zawodnikiem Borussii Dortmund. W trzech dotychczasowych ligowych spotkaniach wybiegał na boisko w podstawowym składzie, zapisując na swoje konto jednego gola i trzy asysty. Do tego dołożył również występy w spotkaniach o Superpuchar Niemiec i Pucharze Niemiec.

Komentarze