Schalke zaprezentowało nowego trenera

Schalke 04
PressFocus Na zdjęciu: Schalke 04

Frank Kramer został oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener Schalke. Szkoleniowiec podpisał dwuletnią umowę obowiązującą do czerwca 2024 roku.

  • Frank Kremer został nowym trenerem Schalke
  • Kremer przejął schedę po Mike’u Buskensie
  • Wcześniej prowadził Arminię Bielfeld

Frank Kremer nowym szkoleniowcem Schalke

Kramer trenował Arminię Bielefeld od marca 2021 do kwietnia tego roku. 50-latek przejmuje stery po Mike’u Buskensie, który poprowadził Schalke do awansu Bundesligi jako zwycięzca 2. Bundesligi. Buskens prowadził zespół jak szkoleniowiec tymczasowy w dziewięciu spotkaniach, po tym jak klub zakończył współpracę Dimitriosem Grammozisem.

– Frank lubi pracować zespołowo. Potrafi przewodzić w drużynie, a jednocześnie otacza się gronem ekspertów, którzy pomagają mu w znalezieniu najlepszych możliwych rozwiązań. Jednocześnie jest zawsze gotowy iść na przód i brać odpowiedzialność za swoje decyzje. Decyzja o jego wyborze jest logiczną kontynuacją drogi, którą podążamy od dłuższego czasu. Wspólnie chcemy osiągać sukcesy w przyszłości – powiedział Rouven Schroeder, dyrektor sportowy Schalke.

– Nie mogę doczekać się rozpoczęcia pracy w tym klubie, spotkania z zawodnikami oraz personelem. To jeden z największych klubów w Niemczech, który ma wiele milionów kibiców na całym świecie. Atmosfera na Veltins Arena jest po prostu niesamowita. Zrobię wszystko, aby osiągnąć nasz wspólny cel w przyszłym sezonie – powiedział z kolei nowy trener Schalke.

Frank Kremer dotychczas był trenerem między innymi Armini Bielefeld i Fortuny Dusseldorf. W roli szkoleniowca tymczasowego miał okazję poprowadzić Hoffenheim. Był także selekcjonerem reprezentacji Niemiec U18, U19 oraz U20.

Zobacz również: Guardiola skomentował transfer Lewandowskiego

Komentarze