FC Koeln pomoże Borussii Dortmund w sięgnięciu po mistrzostwo Niemiec?

Dziennikarze Express.de przekazali, że piłkarze FC Koelan mogą być wyjątkowo zmotywowani, żeby wygrać w ostatniej kolejce z Bayernem Monachium. Jeśli mistrzostwo Niemiec przypadnie Borussii Dortmund, Kozły otrzymają sporą bonifikatę finansową. Taki zapis widnieje w umowie Anthony'ego Modeste.

Piłkarze Borussii Dortmund
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Borussii Dortmund
  • W ostatniej serii gier w Bundeslidze Bayern Monachium zagra z FC Koeln, a Borussia Dortmund zmierzy się z Mainz
  • Bawarczycy tracą do Borussii dwa punkty, więc jeśli chcą powalczyć o mistrzostwo, muszą wygrać z Kozłami
  • Jeśli BVB sięgnie po mistrzostwo, FC Koeln otrzyma bonus finansowy. Taki zapis widnieje w umowie między oboma klubami, którą zawarto podczas transferu Anthony’ego Modeste

FC Koeln liczy na mistrzostwo Niemiec dla Borussii Dortmund

Przed ostatnią kolejką Bundesligi to Borussia Dortmund jest dużo bliżej mistrzostwa Niemiec. Bayern Monachium w poprzedniej serii gier przegrał z RB Lipsk, przez co stracił pozycję lidera. W ostatniej kolejce rozstrzygnie się zatem, kto sięgnie po tytuł. Borussia Dortmund zmierzy się w niej z FSV Mainz, a Bayern zagra z FC Koeln.

Dziennikarze Express.de przekazali, że piłkarze FC Koeln mają dodatkową motywację, żeby wygrać z Bawarczykami. Jeśli Borussia Dortmund sięgnie po mistrzostwo Niemiec, Kozły otrzymają spory bonus finansowy.

Wszystko to dzięki zapisowi w umowie między Kozłami i Borussią Dortmund w związku z transferem Anthony’ego Modeste. Napastnik przed sezonem przeniósł się do BVB. FC Koeln zagwarantowało sobie dodatkowy bonus finansowy, jeśli Francuz zostanie mistrzem Niemiec.

Sprawdź: Gwiazda Bayernu wraca po długiej kontuzji. “Niesamowite uczucie”

Komentarze