Czas rozstrzygnięć w wielkich ligach. Dzisiaj poznamy trzech mistrzów

Dzisiaj poznamy końcowe rozstrzygnięcia w trzech wielkich ligach Europy. Sobota to czas ostatnich serii zmagań w Niemczech i Portugalii, natomiast we Francji odbędą się jeszcze dwie kolejki, jednak walka o tytuł niemal na pewno zostanie zamknięta już teraz.

Marco Reus
PressFocus Na zdjęciu: Marco Reus
  • Bundesliga, Ligue 1, Liga Portugal – dzisiaj poznamy mistrzów w tych trzech rozgrywkach
  • O tytuł w Niemczech walczą Borussia Dortmund i Bayern Monachium
  • PSG powinno rozstrzygnąć rywalizację we Francji na swoją korzyść
  • Benfica czy Porto? Orły mają dwa punkty przewagi nad Smokami

Bundesliga. Borussia przełamie hegemonię Bayernu?

O 15:30 rozpocznie się ostatnia kolejka w Bundeslidze. O tytuł mistrzowski w Niemczach walczą dwie drużyny – Borussia Dortmund i Bayern Monachium. Aktualnie tabeli przewodzi BVB – podopieczni Edina Terzicia mają dwa oczka przewagi nad Bawarczykami. Jeżeli obecny lider stawki pokona FSV Mainz, po 11 latach zdetronizuje Die Roten i zapewni sobie triumf w ligowych zmaganiach. W przypadku remisu dortmundczycy będą musieli oglądać się na swoich najgroźniejszych rywali, z którymi w tym sezonie mają niekorzystny bilans. Monachijczycy mierzą się z FC Köln na wyjeździe.

Ligue 1. PSG (prawie) pewne mistrzostwa

Jeżeli Paris Saint-Germain zdobędzie choćby jeden punkt w rywalizacji z RC Strasbourg, sięgnie po drugie mistrzostwo z rzędu. PSG ma obecnie sześć punktów przewagi nad RC Lens, z którym w tym sezonie przegrało w 17. kolejce i wygrało w 31. serii gier, w obu przypadkach w takim samym stosunku bramkowym. Drużyna Przemysława Frankowskiego ma jeszcze matematyczne szanse na odebranie Paryżanom tytułu, ale niemal niemożliwe jest, by w dwóch meczach zdołało odrobić kilkanaście bramek straty do ekipy Christophe’a Galtiera.

Liga Portugal. Benfica nie może pozwolić sobie na wpadkę

Kto wygra mistrzowski wyścig w Portugalii? Na kolejkę przed końcem Benfica wyprzedza Porto o dwa oczka. Dzisiaj Orły podejmują Santa Clarę, najgorszy zespół w stawce, natomiast Smoki grają z Vitorią Guimaraes, która plasuje się na 5. lokacie. Wicelider musi wygrać i liczyć na niespodziewaną wpadkę drużyny Rogera Schmidta. Bezpośredni bilans spotkań między dwiema największymi ekipami Liga Portugal to jedno zwycięstwo zespołu ze stolicy i jeden triumf podopiecznych Sergio Conceicao.

Komentarze