Kingsley Coman chce zdobyć Złotą Piłkę

Kingsley Coman
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kingsley Coman

Skrzydłowy Bayernu Monachium nie boi się odważnych deklaracji. Kingsley Coman opowiedział o tym, że jego ambicją jest zostanie najlepszym piłkarzem na świecie.

  • Kingsley Coman od kilku lat gra dla Bayernu Monachium. W 233 występach strzelił 49 goli i zaliczył 56 asyst
  • Francuz raz świętował zdobycie Ligi Mistrzów z Bawarczykami. Przyznaje, że chciałby sięgać po prestiżowe trofeum częściej
  • Skrzydłowy nie boi się mówić o swoich ambicjach. Jego celem jest zdobycie Złotej Piłki

“Chcę wygrać jeszcze więcej”

Kingsley Coman to jeden z najważniejszych zawodników Bayernu Monachium. Po odejściu Roberta Lewandowskiego odpowiedzialność za strzelanie bramek spadnie głównie na skrzydłowych, co stanowi dla niego szanse na bycie wymienianym wśród najlepszych na świecie.

Pomimo młodego wieku, 26-latek może pochwalić się bardzo bogatą gablotą. W trakcie swojej seniorskiej kariery reprezentował barwy Juventusu, PSG oraz Bayernu Monachium i w każdym z tych klubów sięgał po trofea. W sumie udało mu się dotychczas zdobyć 7 mistrzostw Niemiec, 2 mistrzostwa Francji oraz mistrzostwo Włoch.

Reprezentant Francji wygrał również Ligę Mistrzów w sezonie 2019/2020. Jak przyznaje w rozmowie z “Daily Mail”, jego celem jest zdobycie jeszcze więcej pucharów.

Chcę częściej wygrywać Ligę Mistrzów z Bayernem. Niewiele jest osób, które wygrywały Champions League tak często, więc chcę wygrać jeszcze więcej. Chcę po prostu wygrać więcej trofeów jako drużyna i może jako indywidualny zawodnik – mówi skrzydłowy.

Na tym nie koniec. Francuz mówi także o ambicjach dotyczących nagród indywidualnych. Chce on zostać najlepszym piłkarzem na świecie i zatriumfować w plebiscycie na Złotą Piłkę.

Tak, myślę o Złotej Piłce. Chcę wygrać w przyszłości Złotą Piłkę – zapewnia Coman.

Zobacz również: Szaleństwo na Camp Nou. Lewandowski oficjalnie zaprezentowany

Komentarze