Były piłkarz Bayernu doradza Lewandowskiemu transfer

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Saga związana z transferem Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony zdaje się nie mieć końca. Niemal każdego dnia docierają do nas coraz to nowe informacje w tej sprawie, które nawzajem się wykluczają. Głos w tej kwestii zabrał były piłkarz Bayernu Monachium – Javi Martinez. Zdaniem Hiszpana, Lewandowski powinien spróbować swoich sił w La Lidze.

  • Lewandowski negocjuje przenosiny do FC Barcelony
  • Na transfer nie chce zgodzić się Bayern, który nie zamierza sprzedawać Polaka
  • Zdaniem Javiego Martineza powinien on spróbować swoich sił w lidze hiszpańskiej

La Liga może zwiększyć szanse na Złotą Piłkę?

W tym tygodniu pojawiły się informacje, że Bayern Monachium wykluczył transfer Roberta Lewandowskiego tego lata. Władze klubu z Bawarii wolą żeby został on na kolejny sezon i za rok odszedł za darmo, aniżeli zezwolić mu na odejście w najbliższym okienku transferowym. Mistrz Niemiec na ten moment nie ma planu B na wypadek odejścia Polaka i stąd niechęć do negocjacji z Blaugraną

Javi Martinez przez kilka lat grał razem z Robertem Lewandowskim w Bayernie. Hiszpan postrzega kapitana biało-czerwonych jako jednego z najlepszych napastników w historii piłki nożnej. Z uwagi na bliską znajomość z Lewandowskim, postanowił on zabrać głos w sprawie ewentualnych przenosin do FC Barcelony.

Myślę, że Robert to po prostu jeden z najlepszych napastników w historii futbolu. Z tych, których wymieniłem, właśnie on strzelił pewnie najwięcej goli. Ale… myślę też, że to właśnie jemu w jakimś sensie może być potrzebne nowe wyzwanie, aby jeszcze pełniej się zrealizować – powiedział portalowi WP Sportowe Fakty.

– W przypadku Lewandowskiego wciąż mówi się o Złotej Piłce. Moim zdaniem liga hiszpańska dałaby mu większe możliwości w tej kwestii. Jako gracz ligi hiszpańskiej miałby również większe poparcie tamtejszych mediów w walce o to trofeum – dodał.

Zgodnie z aktualną polityką klubu, Bayern Monachium żadnemu z piłkarzy po trzydziestce nie chce oferować przedłużenia kontraktu dłuższego niż roczne. Z tego choćby względu Thomas Mueller parafował nową umowę jedynie na 12 kolejnych miesięcy. Nie podoba się to Lewandowskiemu, który domaga się przynajmniej 3-letniego kontraktu. Taki chce zaoferować mu FC Barcelona. Według Martineza to błąd działaczy Bawarczyków, gdyż nie należy spodziewać się nagłego spadku formy Polaka.

Lewandowski to fizyczna bestia. Ja rozumiem, że kluby boją się, że w ciągu roku kondycja piłkarza 30+ może się mocno obniżyć, ale według mnie nie ma takich obaw co do Lewandowskiego. Właśnie dzięki temu, jak się prowadzi. Dlatego ja bym z nim przedłużył o dwa lata – podsumował defensywny pomocnik.

Zobacz też: Lewandowski otrzymał komunikat od władz klubu, Bayern podjął decyzję w sprawie Polaka

Komentarze