Bundesliga: błąd Gumnego, niecodzienny gol w Bochum, Lewandowski bez liczb – podsumowanie 13. kolejki

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Wyniki 13. kolejki Bundesligi. Hertha zremisowała z Augsburgiem 1:1. Fatalnie przy bramce dla ekipy z Berlina zachował się Robert Gumny, który nie zrozumiał się z Rafałem Gikiewiczem. Ich błąd w komunikacji skrzętnie wykorzystał Marco Richter. Ozdobą tej kolejki było trafienie z kilkudziesięciu metrów, które zanotował Milos Pantović. Dzięki tej bramce Bochum pokonało Freiburg 2:1. W ostatniej potyczce Bayern Monachium skromnie wygrał z Arminią Bielefeld 1:0. Tym razem swojego dorobku strzeleckiego nie poprawił Robert Lewandowski. Prezentujemy wyniki i zdobywców goli ostatnich meczów.

Bayern zrealizował plan, dziewięć goli w Fuerth

Bayern Monachium wygrał z Arminią Bielefeld 1:0. Tym razem Lewandowskiego w strzelaniu goli wyręczył Leroy Sane, który w 71. minucie zdobył jedyną bramkę w tej potyczce strzałem z kilkunastu metrów.

Bochum pokonało Freiburg 2:1. W 82. minucie zwycięskiego gola praktycznie z połowy boiska zdobył Pantović. FC Koeln pewnie ograło na swoim terenie Borussię Moenchengladbach 4:1. Aż dziewięć goli zobaczyli kibice na Sportpark Ronhof Thomas Sommer. Greuther Fuerth przegrało finalnie z Hoffenheim 3:6.

Augsburg rzutem na taśmę zapewnił sobie remis z Herthą (1:1). Przy bramce dla berlińczyków fatalnie zachował się Gumny, który nie do końca zrozumiał się z Gikiewiczem, a następnie stracił piłkę. Gola w tej sytuacji zdobył Richter. Krzysztof Piątek (Hertha) przesiedział całe spotkanie na ławce.

Wolfsburg rozpoczął spotkanie z Borussią Dortmund od prowadzenia, ale finalnie to goście pewnie triumfowali 3:1.

Wyniki 13. kolejki Bundesligi

KoelnMoenchengladbach 4:1 (0:0)

Dejan Ljubicić (55′), Mark Uth (77′), Ondrej Duda (78′), Sebastian Andersson (90+3′) – Jonas Hofmann (74′)

Bochum – Freiburg 2:1 (0:0)

Sebastian Polter (54′), Milos Pantović (82′) – Philipp Lienhart (51′)

Fuerth – Hoffenheim 3:6 (1:2)

Jamie Leweling (22′), Timothy Tillman (46′), Branimir Hrgota (67′) – Ihlas Bebou (32′, 62′, 80′), Georginio Rutter (41′, 58′), Marco Meyerhofer (66′ – gol samobójczy)

HerthaAugsburg 1:1 (1:0)

Marco Richter (41′) – Michael Gregoritsch (90+7′)

Wolfsburg – Dortmund 1:3 (1:1)

Wout Weghorst (2′) – Emre Can (33′ – karny), Donyell Malen (55′), Erling Haaland (81′)

Bayern – Arminia 1:0 (0:0)