Pogrom we Frankfurcie, coraz trudniejsza sytuacja Bochum, świetna seria przerwana – podsumowanie 10. kolejki Bundesligi

Kevin Trapp
PressFocus Na zdjęciu: Kevin Trapp

Wyniki 10. kolejki Bundesligi. Eintracht Frankfurt wysoko pokonał Bayer Leverkusen 5:1. Po trzy oczka sięgnęli także zawodnicy Stuttgartu, którzy ograli Bochum 4:1. Goście są na ostatniej pozycji, a w całym sezonie zdobyli zaledwie cztery oczka. W piątej sobotniej konfrontacji RB Lipsk ograł Herthę 3:2. Dla gości to premierowa porażka od 27 sierpnia. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Katastrofalna postawa Aptekarzy, grał Kamiński, Lipsk z kompletem

Eintracht Frankfurt rywalizował z Bayerem Leverkusen. Orły objęły prowadzenie w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Daichi Kamada. Druga część gry to prawdziwy popis gospodarzy, którzy ostatecznie triumfowali 5:1. Stuttgart podejmował Bochum. Gospodarze wykorzystali atut własnego stadionu i pewnie triumfowali 4:1. W tym momencie goście to główny kandydat do spadku. Jacek Góralski (Bochum) jest kontuzjowany.

Wolfsburg rywalizował z Moenchengladbach. Po ciekawym spotkaniu obie ekipy podzieliły się oczkami (2:2). Jakub Kamiński (Wolfsburg) zagrał 89 minut. Spotkanie Werder – Mainz potoczyło się po myśli klubu z Moguncji, który triumfował 2:0. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Marcus Ingvartsen i Jae-Sung Lee. Na koniec mieliśmy mecz Lipsk – Hertha. Berlińczycy dzielnie walczyli, ale ostatecznie przegrali z faworytami 2:3.