Bayern przedłużył kontrakt z dublerem Lewandowskiego

Eric Maxim Choupo-Moting (z lewej)
Eric Maxim Choupo-Moting (z lewej) fot. PressFocus

Bayern Monachium poinformował, że nową umowę z klubem parafował Eric Maxim Choupo-Moting. Wygasający z końcem czerwca kontrakt piłkarza z Bawarczykami został przedłużony o dwa lata.

  • Bayern Monachium przedłużył umowę z doświadczonym napastnikiem
  • Eric Maxim Choup-Moting parafował kontrakt do końca czerwca 2023 roku
  • 32-latek w ostatnim sezonie wystąpił w dziewięciu golach

Bayern Monachium przedłużył umowę z doświadczonym napastnikiem

Bayern Monachium pozyskał Choupo-Motinga w trakcie ostatniej letniej sesji transferowej na zasadzie wolnego transferu z Paris Saint-Germain. Chociaż piłkarz był postrzegany tylko jako uzupełnienie kadry mistrzów Niemiec, to ostatecznie zawodnik był w wielu spotkaniach bardzo przydatny w ofensywie. Szczególnie gdy kontuzjowany był Robert Lewandowski.

– Cieszymy się, że Maxim zostanie z nami przez kolejne dwa lata – powiedział członek zarządu Bayernu ds. sportowych Hasan Salihamidzic.

– Jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Dobrze spisywał się w ostatnim sezonie, zdobywając wiele bramek. Maxim może grać na kilku pozycjach. Ma bardzo dobrą technikę, duże doświadczenie i jest zagrożeniem pod bramką rywali – kontynuował Bośniak.

Sam zainteresowany też nie krył radość po podpisaniu nowej umowy. – Jestem dumny, że jestem zawodnikiem Bayernu. To wyjątkowy klub, numer jeden w Niemczech. Ponadto jeden z najlepszych na świecie. Moja pierwsza kampania w nim była bardzo dobra, ale chce odnosić kolejne sukcesy z drużyny. Chciałbym dotrzeć d finału Pucharu Niemiec w Berlinie, a także wygrać Ligę Mistrzów – mówił Choupo-Moting.

– Chcę jeszcze lepiej poznać Monachium. Chciałbym poczuć się tutaj jak w domu, bo to naprawdę piękne miasto – dodał Francuz.

Zobacz więcej: Przyspieszone zmiany w Bayernie. Rummenigge rezygnuje

Komentarze