Przyspieszone zmiany w Bayernie. Rummenigge rezygnuje

Karl-Heinz Rummenigge
Karl-Heinz Rummenigge Pressfocus

Bayern Monachium od lipca 2021 roku będzie miał nowego prezesa zarządu. Bild informuje, że rezygnację z tej funkcji złożył Karl-Heinz Rummenigge. Jego miejsce zajmie Oliver Kahn.

  • W Bayernie dochodzi do zmian, nie tylko sportowych
  • Wraz z końcem czerwca obowiązki prezesa zarządu przestanie pełnić Karl-Heinz Rummenigge
  • Miejsce Rummenigge zajmie Olivier Kahn

Bayern w nowym wydaniu

Miniony sezon mógłby być lepszy w wykonaniu Bayernu Monachium. Bawarczycy wygrali w prawdzie mistrzostwo Niemiec, ale nie zdołali ponownie zdobyć Ligi Mistrzów oraz krajowego pucharu.

W kampanii 2021/2022 zobaczymy Bayern w innym wydaniu. Trenerem pierwszego zespołu nie będzie już Hans-Dieter Flick, który obejmie reprezentację Niemiec po Euro 2020. Jego obowiązki przejmie Julian Nagelsmann. Ponadto z Monachium pożegnali się: David Alaba, Jerome Boateng oraz Javi Martinez.

W Bayernie dochodzi do zmian nie tylko w pionie sportowym, ale także organizacyjnym. Od dłuższego czasu wiadomo było, że Karl-Heinz Rummenigge będzie prezesem zarządu monachijczyków do 31 grudnia 2021 roku. Sytuacja zmieniła się jednak.

Bild poinformował bowiem, że Rummenigge złożył dzisiaj (1 czerwca) przedwczesną rezygnację z piastowanej funkcji. Dziennikarze tego medium wyjaśniają, że 65-latek od dłuższego czasu przymierzał się do podjęcia tej decyzji. Chce on bowiem uniknąć chaosu organizacyjnego w klubie.

Rummenigge będzie zatem prezesem zarządu tylko do 30 czerwca 2021 roku. Jego obowiązki 1 lipca przejmie Oliver Kahn, który jako zawodnik reprezentował barwy Bayernu przez 14 lat. Właśnie w Monachium zakończył swoją piłkarską karierę.

Czytaj także: UEFA wybrała drużynę sezonu Ligi Mistrzów. Lewandowski wyróżniony

Komentarze