Bayern pozyska młody talent

Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM
Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM fot. Przemysław Mamczak

Bayern Monachium potwierdził pozyskanie utalentowanego napastnika z Hamburga. Jann-Fiete Arp, bo o nim mowa, znajdzie się w bawarskim zespole najpóźniej latem 2020 roku.

Czytaj dalej…

Jann-Fiete Arp był śledzony przez kilka czołowych europejskich klubów, a niemieckie media porównywały go nawet z Harry Kane’em. Od samego początku najwięcej determinacji w jego pozyskaniu okazał jednak Bayern Monachium, który zawodnikiem zainteresował się jeszcze kilka lat temu. Potwierdził to zresztą sam dyrektor sportowy Hamburga, Ralf Becker.

– Negocjacje z Bayernem Monachium były konstruktywne i przeprowadzane w sposób uczciwy. To właśnie ten klub najdłużej starał się o naszego zawodnika – powiedział Becker.

– Wiemy, że Fiete, mimo swojego młodego wieku, zachowuje się jak profesjonalista i dopóki gra w naszych barwach da z siebie wszystko. Nic się w tej kwestii nie zmieniło – dodał.

– Czy można go było zatrzymać na dłużej? Nie. On marzy o tym, żeby zagrać w Monachium – zakończył.

Jann-Fiete Arp zaprezentował się szerzej piłkarskiemu środowisku w 2017 roku, kiedy to strzelił 5 bramek na Mistrzostwach Świata do lat 17.

W tym sezonie młody zawodnik znalazł się na boisku 17 razy. W tym czasie strzelił 4 gole i zanotował 3 asysty.

Komentarze