Bayern liderem, gole Lewandowskiego

Robert Lewandowski

W sobotnim meczu 25. kolejki Bayern Monachium rozgromił na własnym stadionie Wolfsburg 6:0 (3:0) i wskoczył na fotel lidera, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Dwie bramki dla Bayernu zdobył Robert Lewandowski. Po jednym trafieniu dołożyli także Gnabry, James Rodriguez, Muller oraz Kimmich.

Niko Kovać nie zmienił znacząco swojego składu po ostatnim zwycięstwie w Gladbach – jedyna zmiana nastąpiła na pozycji obrońcy, gdzie Boateng zastąpił Sule. Bruno Labbadia również dokonał tylko jednej korekty – zamiast Klausa na murawie zameldował się Brekalo.

Bayern mógł doskonale rozpocząć mecz, ponieważ już w drugiej minucie, Lewandowski pospieszył się ze strzałem i Casteels wyłapał piłkę. Polak kolejną szansę miał kwadrans przed końcem pierwszej połowy, lecz jego strzał zza pola karnego w kierunku lewego słupka został obroniony przez golkipera Wolfsburga.

Pierwszą bramka padła w 34. minucie – Muller otrzymał piłkę od Kimmicha na prawym skrzydle i zagrał ją wprost do Gnabry’ego, który musiał tylko dostawić nogę. Gospodarze, tym samym pierwszy raz od 29. września wskoczyli na fotel lidera, w tym przypadku jeszcze wirtualnej, tabeli Bundesligi.

Bawarczycy poszli za ciosem i po trzech minutach kibice na trybunach Allianz Arena mogli cieszyć się z drugiej bramki. James posłał płaską piłkę do Gnabry’ego, ten wyłożył ją Lewandowskiemu, a Polak trącił futbolówkę do pustej bramki. Lewy został tym samym samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy spoza Niemiec w historii Bundesligi (196 goli).

Monachijczycy zdobyli trzeciego gola siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Thiago zagrał piłkę do Jamesa, a Kolumbijczyk przyjął sobię futbolówkę i oddał lekki strzał w lewy dolny róg bramki, nie do obrony dla bramkarza gości.
W 67. minucie, znakomitą okazję na czwartą bramkę dla Bayernu miał Goretzka, ale jego strzał z woleja został wspaniale obroniony przez Casteelsa.

Niecały kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, na listę strzelców wpisał się Muller. Najpierw na lewym skrzydle z obrońcami zatańczył Renato Sanches, później piłka powędrowała do Ribery’ego, który  zaliczył asystę przy trafieniu Mullera. Niemiec oddał strzał między nogami obrońcy Wolfsburga, co zmyliło Casteelsa.

Kolejną bramkę gospodarze zdobyli w 82. minucie – Ribery dośrodkował piłkę z lewej flanki, a piłkę do siatki głową posłał Kimmich. Mistrzowie Niemiec nie zamierzali kończyć strzelania, gdyż trzy minuty później było już 6:0.
Drugi raz na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który celnie główkował po podaniu Ribery’ego.

Kiedy następne mecze?

W środę, Bayern, na własnym stadionie zagra rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Liverpoolem (0:0 w pierwszym meczu). Wilki z kolei powalczą w przyszłym tygodniu o kolejne ligowe punkty z Fortuną Dusseldorf.

Bayern – Wolfsburg 6:0 (2:0)

1:0 Gnabry 34′
2:0 Lewandowski 37′
3:0 Rodriguez 52′
4:0 Muller 76′
5:0 Kimmich 82′
6:0 Lewandowski 85′