Grad bramek w Leverkusen, Haaland bohaterem Borussii

Erling Haaland
Pressfocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Bayer Leverkusen przegrał 3:4 (2:1) z Borussią Dortmund w meczu 4. kolejki Bundesligi. Aptekarze przez większość czasu wygrywali, ale goście dzięki świetnemu występowi Haalanda zgarnęli komplet punktów. Norweg strzelił dwa gole i zanotował asystę.

Tak jak można było się spodziewać, nie brakowało emocji w meczu Bayeru Leverkusen z Borussią Dortmund. W mecz zdecydowanie lepiej weszli Aptekarze. Już w dziewiątej minucie golkipera pokonał Florian Wirtz, który po otrzymaniu podania od Paulinho dobrze przymierzył w prawy dolny róg bramki.

Na odpowiedzieć Borussii musieliśmy czekać około pół godziny. W 37. minucie Erling Haaland potwierdził swoją bardzo dobrą dyspozycję. Norweg wyskoczył do dośrodkowania Meuniera i doprowadził do wyrównania. Chwilę później goście zdobyli kolejną bramkę, ale przy analizie VAR dopatrzono się faulu.

W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry Bayer Leverkusen ponownie wyszedł na prowadzenie. Aptekarze wyprowadzili bardzo dobry kontratak, który na bramkę zamienił Patrick Schick. Do przerwy mieliśmy więc wynik 2:1.

Na samym początku drugiej połowy Borussia ponownie wyrównała. W 49. minucie uderzeniem w prawy górny róg bramki na listę strzelców wpisał się Julian Brandt. Radość gości nie trwała długo, bo chwilę później trafieniem odpowiedział Moussa Diaby.

Borussia Dortmund zaczęła grać coraz lepiej. Efekty zobaczyliśmy w okolicach 70. minuty. Najpierw do bramki trafił Raphael Guereiro, a następnie dublet z rzutu karnego skompletował Erling Haaland, który zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Norweg do dwóch trafień dołożył także asystę.