Trener rywali za wszelką cenę chce powstrzymać Lewandowskiego

Markus Weinzierl
Markus Weinzierl Pressfocus

Robert Lewandowski w tę sobotę może strzelić gola numer 41 w tym sezonie Bundesligi. Tym samym pobiłby rekord Gerda Muellera z kampanii 1971/1972. Takiego scenariusza za wszelką cenę chce uniknąć szkoleniowiec Augsburga – Markus Weinzierl.

Lewandowski gol od rekordu

Robert Lewandowski w tę sobotę może dokonać historycznej rzeczy. Polak będzie miał okazję na strzelenie gola numer 41 w tym sezonie Bundesligi. Tym samym pobiłby rekord Gerda Muellera z edycji 1971/1972. Większość osób kibicuje 32-letniemu napastnikowi Bayernu Monachium. Są jednak osoby, które mają odmienną opinię.

Swoimi przemyśleniami podzielił się szkoleniowiec Augsburga – Markus Weinzierl.- Musimy zrobić wszystko, by uratować rekord Gerda Müllera. W młodości był moim idolem i dołożę wszelkich starań, by Lewandowski nie strzelił gola. Rozważam wpuszczenie piłkarza, który będzie za nim biegał po całym boisku – rzekł niemiecki trener.

46-letni opiekun Augsburga może pozwolić sobie na ten absurdalny scenariusz, ponieważ jego podopieczni są już pewni pozostania w Bundeslidze na kolejny sezon. Mimo tego oczekuje od swoich zawodników walki o pełną pulę w sobotę. – Znamy oczywiście jakość monachijczyków, ale dla nas jest ważne, żeby zakończyć ten sezon pozytywnie. Chcemy zwycięstwa, chcemy punktów. To ogromne wyzwanie, ale mam nadzieję, że mu sprostamy – powiedział Weinzierl.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 22. maja 2021 15:25.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze