Nottingham Forest bliskie pobicia rekordu transferowego klubu

Piłkarze Nottingham Forest
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Nottingham Forest

Nottingham Forest wywalczyło w zeszłym sezonie awans do Premier League. Utytułowany angielski klub planuje przeznaczyć sporo środków na wzmocnienia, żeby być w stanie rywalizować z najsilniejszymi zespołami na Wyspach. Dziennikarze z The Telegraph przekazali, że Forest są gotowi wyłożyć aż 20 milionów euro na nowego napastnika. Byłby to rekord transferowy klubu.

  • Nottingham Forest wywalczyło w poprzednim sezonie awans do Ekstraklasy
  • Forest mają ambitny plan pozostania w ldize na dłużej, dlatego są gotowi przeznaczyć spore środki na transfery
  • Klub jest bliski ściągnięcia Taiwo Awoniyi z Unionu Berlin

Utytułowany klub znów w angielskiej elicie

W poprzedniej kampanii Nottingham Forest wywalczyło pierwszy od 1999 roku awans do Premier League. Utytułowana angielska drużyna wraca od przyszłego sezonu do elity i nie zamierza się z nią szybko rozstawać. Z tego względu zespół planuje przeznaczyć spore środki na letnie wzmocnienia. Jednym z nich ma być nowy środkowy napastnik.

Klub jest bliski finalizacji transferu Taiwo Awoniyi z Unionu Berlin. Nigeryjczyk według The Telegraph będzie kosztował Forest ok. 20 milionów euro. Jeśli operacja dojdzie do skutku, stanie się on najdroższym zakupem w historii klubu. Obecny klubowy rekord wynosi 15 milionów zapłacone Benfice za João Carvalho.

Awoniyi w zeszłym sezonie w 43 meczach dla Unionu Berlin zdobył 20 bramki i zanotował pięć asyst. W przeszłości napastnik występował m.in. Mainz, czy KAA Gent. W latach 2015-2020 prawa do karty zawodnika posiadał Liverpool, jednak Nigeryjczykowi nie było dane zadebiutować w drużynie The Reds. Był za to regularnie wypożyczany do innych klubów, a w 2020 roku został sprzedany do Unionu. 

Przeczytaj: Dwaj piłkarze bliscy odejścia z Manchesteru City

Komentarze