Gareth Southgate wziął w obronę wyśmiewanego obrońcę

Mimo utraty miejsca w kadrze Manchesteru United Harry Maguire wciąż pozostaje pierwszym wyborem Garetha Southgate'a w reprezentacji Anglii. Selekcjoner postanowił wziąć w obronę stopera.

Harry Maguire
Imago/Colin Poultney Na zdjęciu: Harry Maguire
  • Harry Maguire jest od dłuższego czasu mocno krytykowany przez kibiców i ekspertów
  • Gracz Manchesteru United wciąż może liczyć na miejsce w wyjściowym składzie reprezentacji Anglii
  • Gareth Southgate stanął w obronie wyśmiewanego środkowego obrońcy

Maguire może liczyć na wsparcie selekcjonera

Erik ten Hag zrezygnował już z korzystania z usług Harry’ego Maguire’a, który mógł latem opuścić Manchester United. Defensor w obecnym sezonie rozegrał tylko 24 minuty w rywalizacji z Arsenalem. Mimo to wciąż cieszy się zaufaniem Garetha Southgate’a w reprezentacji Angli.

Selekcjoner przed spotkaniem z Australią postanowił wziąć w obronę krytykowanego mocno obrońcę. Zdaniem szkoleniowca krytyka nie jest zasłużona. 

– Od dłuższego czasu ludzie traktowali go w kompletnie niedorzeczny sposób, to jakiś żart. Nie znam drugiego zawodnika traktowanego w taki sposób przez naszych ekspertów. To przekracza wszystko, co widziałem – stwierdził w rozmowie z Timem Spiersem selekcjoner Anglików. 

Lwy Albionu podczas wrześniowej przerwy reprezentacyjnej zgubiły pierwsze w eliminacjach do EURO 2024 punkty. Zremisowały 1:1 z Ukrainą.

Czytaj również: Trwa dyskusja nad pozycją Fodena. “Zapytajcie Pepa”

Komentarze