Kanonierzy chcą zabezpieczyć przyszłość ważnego defensora

Arsenal w ostatnich tygodniach skupił się na zabezpieczeniu przyszłości swoich najważniejszych zawodników. Bliski przedłużenia umowy jest Martin Odegaard, a według dziennikarze The Daily Mail trwają również prace nad nowym kontraktem Bena White'a.

Ben White
Imago/Neal Simpson Na zdjęciu: Ben White
  • Arsenal chciałby przedłużyć wkrótce umowę Bena White’a
  • Defensor jest jednym z najważniejszych dla Mikela Arteta graczy, który ma gwarantowane miejsce w wyjściowym składzie
  • Anglik otrzyma od klubu solidną podwyżkę

Ben White zostanie doceniony przez władze Arsenalu

Mikel Arteta ma jasną koncepcję odnośnie do tego, na jakich zawodnikach opierać ma się jego projekt. Szkoleniowiec od wielu lat buduje drużynę, której głównym celem jest walka o mistrzostwo Anglii. W tym celu Kanonierzy starają się obecnie zatrzymać najważniejszych piłkarzy na dłużej.

Wkrótce ogłoszone ma zostać przedłużenie kontraktu z Martinem Odegaardem. Norweg to nie jedyny piłkarz, który może liczyć na nową umowę. Według dziennikarzy The Daily Mail, Arsenal w najbliższym czasie ma również zasiąść do negocjacji z Benem Whitem

Umowa 25-latka wygasa dopiero w czerwcu 2026 roku, jednak klub chce przede wszystkim docenić go lepiej pod względem finansowym. Sam kontrakt również ma zostać nieznacznie wydłużony. W ubiegłym sezonie Anglik wystąpił we wszystkich 38 ligowych meczach. W obecnej kampanii również nie opuścił do tej pory ani minuty.

Zobacz: Kluczowy zawodnik Arsenalu zgadza się na przedłużenie umowy

Komentarze