REKLAMA
REKLAMA

Messi wspiera szpitale w walce z koronawirusem

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  24.03.2020 23:34
Messi wspiera szpitale w walce z koronawirusem

Leo Messi  |  fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Napastnik Barcelony Lionel Messi to kolejna osoba, która postanowiła wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem. Argentyńczyk przeznaczył na ten cel milion euro.

Darowizna przekazana przez Messiego została podzielona między dwa ośrodki medyczne: klinikę w Barcelonie oraz szpital w jego rodzinnym Rosario w Argentynie.

"Dziękujemy Leo za zaangażowanie i wsparcie" - czytamy na twitterowym koncie barcelońskiej kliniki.

Messi regularne przekazuje darowizny na rzecz szpitali w Barcelonie. W ubiegłym roku, poprzez swoją fundację, pomógł sfinansować nowe skrzydło onkologiczne w szpitalu dziecięcym Sant Joan de Deu.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 8 komentarzy

AndrewNight | 25.03.2020 08:40

Ciekawe czy ten fakt będzie tak samo rozdmuchany przez media jak fejkowa pomoc Ronaldo w sieci jego hoteli ;)

hablador | 25.03.2020 09:57

A jakie to ma znaczenie. Internetowe jatki i komentarze to otoczka, która w tej chwili jest bez znaczenia. Realne życie toczy się gdzie indziej i najważniejsze, że te pieniądze pomogą potrzebującym. To mówię ja, wielki krytyk wielkich pieniędzy w futbolu.

Joker | 25.03.2020 11:28

Trzeba przyznać, że szeroko rozumiane piłkarskie środowisko w przeważającej mierze zachowuje się fantastycznie w tej ekstremalnej sytuacji. Gdyby jeszcze politycy byli na tym poziomie co piłkarze, na których tak chętnie się narzeka, że są chciwi i za dużo zarabiają to może byśmy się szybciej z tym uporali, ale choćby patrząc po "działaniach" polskiego rządu to mamy do czynienia z grą pozorów, robieniem groźnych i przejętych min na konferencjach prasowych, a ich faktyczne działanie ogranicza się do tego, że zakazują ludziom wszystkiego co tylko się da (no ale na wybory masz przyjść, nawet jak po nich zdechniesz), a sami nie robią nic. Jednym zdaniem konstatując: weźmy się i zróbcie, to jest właśnie przekaz polskiego (nie)rządu.

AndrewNight | 25.03.2020 13:52

Hablador

Pytałem z ciekawości bo o pomocach Ronaldo często słyszę a Messiego mniej mimo że ten  drugi pomaga chyba również często:)

DiffretAngle | 26.03.2020 00:23

A mnie tylko ciekawi gdzie są te wszystkie Kraxy, RauleMadrid co pierwsi wypominają Messiemu wynagrodzenie.
Tak po ludzku, to zachował się przyzwoicie i chyba Polaków czeka to samo. Rząd w naszym imieniu sfinansował "Koronę Królów II", "Spisek w Spoleńsku - 3", i "Zenek, moja droga po Grammy", natomiast na walkę z wirusem będziemy się musieli zrzucić sami.
Szkoda że szkodliwa polityka gospodarcza, powoduje że pieniądze są coraz mniej warte w relacji do euro, czy dolarów, a zapewne szczepionki trzeba będzie kupić w tych walutach.

V1ctor | 26.03.2020 09:43

Skoro w Polsce mamy nierząd, to co mają powiedzieć obywatele Włoch, Hiszpanii, Francji, czy Anglii? Skoro polityka gospodarcza rządu była taka zła to skąd tak wysoki wzrost gospodarczy i tak niskie bezrobocie?
W tej chwili nie czas na kłótnie, trzeba razem zwalczyć to dziadostwo.

DiffretAngle | 26.03.2020 15:57

"rządu była taka zła to skąd tak wysoki wzrost gospodarczy i tak niskie bezrobocie?"

bo było prosperity. Oceniasz rząd po rządzeniu w czasach kryzysu tak naprawdę. No i sam wzrost i bezrobocie, to raczej w dzisiejszych czasach nie jedyne objawy skutecznej/nieskutecznej polityki ekonomicznej. Ważniejsze są np. polityka względem zapewnienia stabilności systemowi emerytalnemu, stosunek kosztów stałych do budżetu, inwestycje indywidualne i przedsiębiorców, które są oceną klimatu. Długi temat.
Na pewno na razie trzeba walczyć, ale to że inne kraje dostały bardziej nie tłumaczy nas. U nas na osobę przeprowadza się bardzo mało testów, więc trudno nawet oszacować rozmiar klęski. Nie ma środków do walki z chorobą.
Jest źle i początek walki to to przyznać i działać z instrumentami prawnymi, a nie w trybie ustaw.

d3mentor | 26.03.2020 19:04


@DiffretAngle | 26.03.2020 00:23

"A mnie tylko ciekawi gdzie są te wszystkie Kraxy, RauleMadrid co pierwsi wypominają Messiemu wynagrodzenie.
Tak po ludzku, to zachował się przyzwoicie i chyba Polaków czeka to samo. Rząd w naszym imieniu sfinansował "Koronę Królów II", "Spisek w Spoleńsku - 3", i "Zenek, moja droga po Grammy", natomiast na walkę z wirusem będziemy się musieli zrzucić sami.
Szkoda że szkodliwa polityka gospodarcza, powoduje że pieniądze są coraz mniej warte w relacji do euro, czy dolarów, a zapewne szczepionki trzeba będzie kupić w tych walutach."

Szkoda, że na forum sportowym czytam o polityce, do tego opisanej w tak populistyczny sposób. Jakbym słuchał Kierwińskiego, czy Sasina, brakuje jeszcze faszyzmu i okrzyków konstytucja, @DiffretAngle zapisz się do partii politycznej odnajdziesz się doskonale.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy