LM: Liverpool zgodnie z planem

dodał: maaarcin  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  05.11.2019 22:56

Georgino Wijlandum  |  fot. Vladimir Shtanko / Anadolu Agency / Hepta / S

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
W jednym z wtorkowych spotkań grupy F Ligi Mistrzów, Liverpool przed własną publicznością pokonał 2:1 Racing Genk i awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem, bowiem Liverpool wyszedł na prowadzenie w 14. minucie. Po wstrzeleniu piłki przez Milnera przed bramkę, futbolówka trafiła dość przypadkowo pod nogi Georginio Wijnalduma, który uderzeniem z kilku metrów trafił do siatki.

Goście z Belgii niespodziewanie doprowadzili jednak do wyrównania cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Bryana Heynena z rzutu rożnego, do piłki w polu karnym dopadł Mbwana Samatta i strzałem głową pokonał bezradnego Alissona.

W 53. minucie podopieczni Juergena Kloppa ponownie objęli prowadzenie. Oxlade-Chamberlain otrzymał piłkę w polu karnym rywali od Salaha, a następnie spokojnym strzałem zaskoczył Coucke. Jak się później okazało była to bramka na wagę zwycięstwa.

Liverpool FC – Racing Genk 2:1 (1:1)

1:0 Wijnaldum 14'
1:1 Samatta 41'
2:1 Oxlade-Chamberlain 53'

Genk – Lucumi, De Norre

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Milner – Oxlade-Chamberlain (75' Mane), Fabinho, Wijnaldum – Salah, Origi (89' Firmino), Keita (74' Robertson)

Genk: Coucke – Cuesta, Dewaest, Lucumi, De Norre (85' Onuachu) – Maehle, Heynen, Berge, Hrosovsky (85' Bongonda) – Samatta, Ito (68' Ndongala)