Puchar Europy dla Realu! (video)

Puchar Europy

Ogromne emocje, mnóstwo walki i końcowe zwycięstwo Realu Madryt. Choć Atletico było kilkadziesiąt sekund od triumfu, w doliczonym czasie regulaminowego czasu gry doprowadził do wyrównania Sergio Ramos, a Królewscy w dogrywce wprost zmiażdżyli rywali.

Pierwsze minuty madryckiego finału w Lizbonie były bardzo przewidywalne. Dłużej przy piłce utrzymywali się gracze Carlo Ancelottiego, ale wszelkie próby ataków zatrzymywały się na 30 metrze na świetnie zorganizowanej ekipie ‘El Cholo’.

Niestety już w 10. minucie Simeone musiał dokonać pierwszej zmiany. Prawdziwy dramat Diego Costy, który podobnie jak w meczu z Barceloną w ostatnią sobotę, już w pierwszych minutach nie jest w stanie kontynuować zawodów. Naturalizowanego Hiszpana zmienił Adrian Lopez.

Przez bardzo długi okres czasu obie drużyny nie dochodziły do sytuacji strzeleckich. Dopiero w 28. minucie wydawałoby się groźne uderzenie oddał z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo, ale Courtois bez problemów złapał ją w ręce. W 32. minucie świetną okazję bramkową stworzyli sobie Galaktyczni. Po kontrze Gareth Bale holował piłkę przez kilkanaście metrów kompletnie nieatakowany i oddał strzał z około 12 metrów minimalnie obok słupka bramki Los Colchoneros.

Niewykorzystana sytuacja błyskawicznie się zemściła na Królewskich. W 36. minucie po rzucie rożnym błąd popełnił Iker Casillas, który wyszedł kilka metrów przed bramkę i przelobował go Diego Godin. Bramkarz hiszpańskiej reprezentacji próbował jeszcze ofiarnie interweniować, ale bezskutecznie. W 41. minucie Atletico mogło skarcić rywala gdyby celniej przymierzył Adrian. Po kolejnym kornerze, rezerwowy Atletico uderzał głową nad bramką.

Po zmianie stron prowadząca ekipa Atletico z minuty na minutę grała coraz bardziej cofnięta, co za tym idzie, Real atakował coraz większą ilością zawodników. W 54. minucie mocno przymierzył pod poprzeczkę z rzutu wolnego Ronaldo jednak dobrze interweniował Courtois. W 62. minucie minimalnie spóźnieni w polu karnym byli Ronaldo i Benzema, a to mogło być trafienie wyrównujące.

W 73. minucie bardzo mocno zza pola karnego metr obok słupka uderzył Bale. Dwie minuty później do uderzenia głową doszedł Ronaldo, a zamykający akcję Benzema nie zdążył dobić futbolówki do siatki. W 78. minucie Bale w dogodnej sytuacji trafił tylko w boczną siatkę. Kolejnym który marnował sytuację był Isco. Pomocnika Realu w ostatniej chwili ubiegł Filipe Luis, którego po kilku chwilach zmienił Alderweireld z powodu urazu.

W doliczonych pięciu minutach miała miejsce sytuacja, która zaważyła o zarządzeniu dogrywki. Niezawodny w końcówce sezonu Sergio Ramos głową po centrze z narożnika boiska wpakował piłkę obok lewego słupka bramki Courtoisa. Wielka radość w obozie Królewskich, która jednocześnie oznaczała kolejny kwadrans rywalizacji.

O ile pierwszy kwadrans nie należał do najciekawszych, to w drugiej części dogrywki padły dwie bramki. Di Maria popędził ile sił w nogach lewą stroną w 110. minucie i w sytuacji jeden na jeden oddał strzał wprost w bramkarza. Piłka odbiła się od Belga i spadła na głowę Bale’a, który trafił pod poprzeczkę.

Autorem drugiego trafienia był Marcelo, który nieatakowany na 20 metrze zmusił do kapitulacji Courtoisa. Skarcił przeciwników w ostatniej akcji, skutecznie egzekwując rzut karny, Cristiano Ronaldo.

Atletico niewątpliwie nie zasłużyło na porażkę takich rozmiarów, ale futbol często bywa niesprawiedliwy i brutalny.

Nie przegap promocji: Nowa książka o Realu w mistrzowskiej cenie!

RELACJA MINUTA PO MINUCIE

23:21 – Koniec! Puchar Europy dla Realu!

120+2 min – Przepychanki na murawie Estadio da Luz. Ukarany kartką Varane, Simeone wyrzucony na trybuny.

120 min – Tak jest! CR7 dopełnia dzieła zniszczenia! Real Madryt najlepszą klubową drużyną Europy!

120 min – Rzut karny. Ronaldo faulowany przez Godina i może być 4:1.

118 min – Atletico zupełnie się odkryło. Powinien podwyższyć wynik Ronaldo, ten się jednak poślizgnął, a chwilę później do siatki trafił Marcelo. Obrońca Realu jeszcze ukarany żółtą kartką.

118 min – 3:1! To już jest koniec!!!

114 min – Gorąco teraz pod bramką Casillasa, który znów się myli przy dośrodkowaniu rywali.

110 min – Gooooool! Baaaaale daje prowadzenie!!! W sytuacji 1 na 1 bronił strzał świetnie grającego dziś Di Marii Courtois, ale był Gareth Bale gdzie być powinien i głową wpakował futbolówkę do siatki.

108 min – Real w ataku pozycyjnym, Atletico chyba wolałoby przejść już do serii jedenastek.

106 min – Znów piłka w grze. Ostatnie 15 minut.

23:00 – Sędzia zakończył pierwszą część dogrywki. Przed nami krótka przerwa na zmianę stron.

104 min – Atletico na kilka minut oddaliło zagrożenie od swojej bramki, ale samo także nie potrafi skonstruować dobrej akcji.

100 min – Ronaldo trafia tylko w mur.

100 min – Faulowany Marcelo przed szesnastką. Kartka dla Gabiego.

97 min – Koke i Ronaldo łapią skurcze. Widać zmęczenie po graczach obu ekip.

96 min – Próbuje gracz Atletico kontynuować grę, zobaczymy czy mu się to uda.

94 min – Leży na boisku Juanfran po starciu z Moratą.

91 min – Rozpoczęli piłkarze Ancelottiego. Przed nami decydujące dwa kwadranse.

22:38 – Dodatkowe 30 minut zdecyduje o tym kto w geście triumfu uniesie Puchar Europy. Widowisko godne finału w Lizbonie.

90+3 min – Gooool! Raaaamos! 1:1!!! Dopiął Real swego. Obrońca Królewskich pokonał golkipera Atletico strzałem głową.

90+1 min – Pięć minut dolicza arbiter.

90 min – Jeszcze rzut wolny dla drużyny Simeone.

89 min – Przestój Realu. Atletico zyskuje cenne sekundy.

87 min – Żółta kartka dla Koke za odkopnięcie piłki. Kolejny rzut wolny dla Królewskich.

85 min – Rozpaczliwie bronią się już Rojiblancos. Naporu Realu nie ma końca.

84 min – Znów groźnie atakuje Real, ale Courtois ma piłkę w rękach.

82 min – Chwila przestoju w grze. Leżeli na murawie Gabi i Luis. Tego drugiego zmienia Alderweireld.

79 min – Ostatnia zmiana Ancelottiego. Morata za Benzemę.

78 min – Baaale! Urwał się Walijczyk, ale trafił tylko w boczną siatkę.

74 min – Tym razem Juanfran ukarany żółtym kartonikiem.

73 min – Kolejna próba Realu, kolejna niecelna. Są aktywni Królewscy, ale za każdym razem w finalnym momencie akcji brakuje im dokładności.

72 min – Villa! Nie trafił jednak w futbolówkę po dośrodkowaniu Sosy Hiszpan, trafił za to w Casillasa za co został ukarany kartką.

67 min – Po trzech rzutach rożnych Atletico było groźnie po drugiej stronie boiska. Strzał zza szesnastki Isco jednak niecelny.

66 min – Druga zmiana Atletico. Sosa za Garcię.

62 min – Ależ szansa Królewskich! Próbował główkować Ronaldo, nie sięgnął piłki Benzema.

61 min – Seria dośrodkowań w pole karne Realu. Bez strzału na bramkę.

59 min – Carlo Ancelotti decyduje się na podwójną zmianę. Marcelo i Isco za Coentrao oraz Khedirę.

57 min – Znów szansa Lopeza, jego strzał jednak obok słupka.

56 min – Lopez ograł Carvajala, lecz obrońca Realu zdążył naprawić błąd.

54 min – Ronaldo z rzutu wolnego, piłka podbita przez mur, Courtois broni nie bez problemów.

52 min – Znów szarżował Di Maria i znów za zatrzymanie skrzydłowego Realu gracza Atletico ukarany żółtą kartką gracz Atletico. Tym razem Miranda.

52 min – Próbował w pierwszych minutach drugiej odsłony Real, próbowało też Atletico. Sporo jednak w poczynaniach obu ekip niedokładności.

46 min – Piłka znów w grze. Czy zwycięzcę poznamy już za 45 minut?

21:35 – To Real lepiej rozpoczął finał w Lizbonie. To Real przez pierwsze trzy kwadranse gry częściej utrzymywał się przy piłce. To Real w 32. minucie gry po akcji Bale’a powinien prowadzić. Dotychczas jednak jedynego gola zdobył Diego Godin i to jego Atletico prowadzi na Estadio da Luz. Rojiblancos objęli prowadzenie nie bez pomocy Ikera Casillasa.

21:33 – Koniec pierwszej części spotkania. Atletico bliżej triumfu.

45+1 min – W samej końcówce łapie jeszcze żółtą kartkę Khedira.

44 min – Ekipa Simeone ma swój wynik i efektownie utrzymuje się przy piłce.

41 min – Kolejny rzut rożny, kolejny strzał. Atletico chce iść za ciosem!

36 min – 1:0 dla Atleticoo! Godin! Urugwajczyk główkował po dośrodkowaniu Juanfrana, a Casillas po niepewnym wyjściu nie zdążył wrócić do bramki.

32 min – Było gorąco w polu karnym Casillasa, a chwilę później Bale miał najlepszą do tej pory okazję tego spotkania. Walijczyk pomylił się jednak o centymetry.

28 min – Mocny strzał Ronaldo z rzutu wolnego, ale w środek bramki.

27 min – Kolejny kontratak Realu. Di Maria mijał kolejnych rywali i został ścięty przez Garcię. Żółta kartka dla gracza Atletico, ale i dla Ramosa, który wdał się w przepychankę.

26 min – Lepszy fragment gry i rzut rożny dla Rojiblancos.

24 min – Akcja Atletico przerwana szybkim kontratakiem Realu. Niewykorzystanym.

23 min – Modrić prosto w ręce bramkarza rywali.

22 min – Urwał się teraz Di Maria i był faulowany. Będzie rzut wolny dla Realu.

19 min – Kolejna próba Realu, znów niedokładna. Wciąż nie widzieliśmy celnego uderzenia.

12 min – Niemało fauli w tych pierwszych minutach. Gra głównie toczy się w środkowej strefie boiska.

9 min – Mamy pierwszą zmianę, Diego Costa jednak nie będzie w stanie dziś grać. Za niego Adrian Lopez.

5 min – Mogło być niebezpiecznie pod bramką Courtois, niedokładnie zagrywał jednak Benzema.

3 min – Pierwsze kilkadziesiąt sekund na połowie Atletico, Real rozpoczął odważniej.

20:44 – Krótka ceremonia już za nami, obie jedenastki na murawie Estadio da Luz. Za chwilę ostatni akord sezonu 2013/14 – finał piłkarskiej Champions League.

Real Madryt – Atletico Madryt 4:1 (0:1, 1:1)