“Marca” pisze o Wiśle Kraków. Biała Gwiazda na okładce hiszpańskiego dziennika

Wisła Kraków znalazła się na okładce dziennika "Marca". Hiszpanie piszą o wyjątkowym projekcie polskiego pierwszoligowca. W kadrze Białej Gwiazdy znajdziemy więcej Hiszpanów niż w Sevilli.

Wisła Kraków
fot. PressFocus Na zdjęciu: Wisła Kraków
  • Wisła Kraków zimą pozyskała pięciu Hiszpanów, a w sumie ma ich w swojej kadrze aż siedmiu
  • O krakowskim projekcie pisze tamtejsza “Marca”
  • “Historyczny klub zwerbował grupę hiszpańskich zawodników, by walczyć o powrót do Ekstraklasy” – czytamy

Wisła Kraków ma ambitny projekt

Po nieudanej rundzie jesiennej Wisła Kraków przeprowadziła poważne zmiany w pionie sportowym. Do klubu wrócił Kiko Ramirez, lecz tym razem jest on odpowiedzialny za budowanie zespołu. Objął posadę dyrektora sportowego i rozpoczął realizację swojego projektu. Zimą szeregi Białej Gwiazdy wzmocniło aż pięciu hiszpańskich zawodników.

Przedstawiciele klubu nie ukrywają, że plan zakłada stworzenie zespołu opartego na polskich i hiszpańskich piłkarzach. Mając na uwadze, że Luis Fernandez i Angel Rodado byli w Krakowie już wcześniej, łącznie w kadrze Wisły znajdziemy aż siedmiu Hiszpanów.

Wiele wskazuje na to, że Biała Gwiazda podjęła zimą dobre decyzje, bowiem na wiosnę drużyna gra zdecydowanie lepiej i w czterech dotychczasowych meczach zdobyła komplet punktów.

Krakowski projekt zyskał rozgłos również za granicą. Wisła znalazła się na okładce hiszpańskiego dziennika “Marca”. W artykule opisującym “wielką siódemkę” możemy przeczytać, że Biała Gwiazda ma w swoim składzie więcej Hiszpanów niż Sevilla i tyle samo, co Atletico Madryt.

Jeden z dziennikarzy tamtejszych mediów udał się do Myślenic, aby spędzić czas z zawodnikami i przeprowadzić krótki reportaż.

W tekście scharakteryzowani są wszyscy hiszpańscy zawodnicy, a najdłuższy opis poświęcono Luisowi Fernandezowi, który jest obecnie najlepszym strzelcem i największą gwiazdą ekipy Radosława Sobolewskiego.

Zobacz również:

Ruch jak wytrawny pięściarz, wystarczył jeden cios [WIDEO]
Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów

Ruch liderem 1 Ligi Ruch Chorzów do piątkowej potyczki z Chojniczanką Chojnice podchodził, stając przed szansą objęcia prowadzenia w ligowej tabeli. Niebiescy jednocześnie mieli zamiar wrócić na zwycięski szlak po remisie z Górnikiem Łęczna (1:1). Tymczasem team Krzysztofa Brede miał zamiar zmazać plamę po przegranym starciu ze Stalą Rzeszów (1:3). W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami

Czytaj dalej…

Komentarze